"Їх бути не може". В.о. президента ФЛАУ Пронін – про можливе повернення атлетів з РФ та Білорусі на міжнародні турніри

"Їх бути не може". В.о. президента ФЛАУ Пронін – про можливе повернення атлетів з РФ та Білорусі на міжнародні турніри

Ексклюзивно
"Їх бути не може". В.о. президента ФЛАУ Пронін – про можливе повернення атлетів з РФ та Білорусі на міжнародні турніри
. Фейсбук Євгена Проніна

Ексклюзивний коментар Євгена Проніна для Суспільне Спорт.

Виконавчий комітет Міжнародного олімпійського комітету (МОК) виступив із заявою про ймовірність повернення російських і білоруських спортсменів до участі в міжнародних спортивних змагання. Зокрема, це може відбуватися на турнірах у Азії. Таким чином, представникам цих країн мають змогу взяти участь в турнірах відбору на Олімпійські ігри-2024 року.

Після засідання виконкому МОК свою офіційну позицію оприлюднив Олімпійський комітет Азії. Він запросив спортсменів з Росії та Білорусі до участі в Азійських іграх-2023.

Заява МОК викликала реакцію в українському спорті. Міністр молоді та спорту України й очільник Національного олімпійського комітету Вадим Гутцайт відреагував постом, в якому висловив готовність бойкотувати Олімпіаду-2024 у разі допуску туди атлетів з Росії та Білорусі.

Читайте також: УЄФА переніс Суперкубок УЄФА-2023 з Казані в Афіни

Великої кількості реакцій від міжнародних федерацій на заяву МОК поки що не було. Водночас, за тиждень до цієї заяви в.о. президента федерації легкої атлетики України Євген Пронін у подкасті "Коментаторська" зазначив, що росіяни не повернуться на змагання за жодних обставин.

Уже після заяви МОК Суспільне Спорт звернулося за коментарем до Євгена Проніна щодо реакції міжнародної та української легкої атлетики на ймовірне повернення атлетів з Росії та Білорусі.

Пронін, зокрема, відзначив, що наразі рішення МОК не було підтримане міжнародними федераціями, зокрема World Athletics. І вважає, що росіян та білорусів не варто повертати до міжнародних турнірів.

  • Про рішення МОК

"Міжнародний олімпійський комітет не впливає на ситуацію в Міжнародній федерації легкої атлетики і навпаки. Усі чудово розуміємо, що на Олімпійських іграх є легка атлетика і там всі федерації підпорядковуються олімпійському комітету. Позиція Себастьяна Коу – вона стійка. Єдине, що я бачив – він випустив ще одну статтю з приводу цього рішення Міжнародного олімпійського комітету. Я з нею ще не ознайомлений, треба прочитати, бо він завжди коментує рішення МОК, зокрема і у контексті того, що може балотуватися на наступний термін на президента Міжнародного олімпійського комітету".

  • Про позицію Федерації легкої атлетики України

"Наша позиція чітка: росіян та білорусів бути не може, бо 99.9% російських та білоруських атлетів – це офіцери армії РФ та РБ. Офіцери армії, Росгвардії та інших військових формувань. По суті, вони військові, а російськові військові - це вбивці, тому їх не може бути в цивілізованому світі на змаганнях навіть під нейтральним прапором, оскільки вони з задоволенням фотографуються у військовій формі та хизуються тим, що вони російські військовослужбовці. А з приводу реакції НОК України чи Всесвітньої федерації легкої атлетики, то я думаю, що нам просто потрібно просто почекати. Якщо її не буде, то тоді вже треба бити на сполох".

  • Про можливий бойкот Україною Олимпіади-2024

"Бачив заяву [Гутцайта] про бойкот. Як політична заява - нормально, а далі будемо дивитися".

Читайте також: "Не виключаю, що Україна бойкотуватиме Олімпіаду". Гутцайт відреагував на ймовірне повернення атлетів з РФ та Білорусі

"Ми знаємо, що в Росії потужне лобі: і у ФІФА, і у МОК. Що "Газпром" був спонсором не однієї організації і є на сьогоднішній день. Лобі досить потужне, Росія завжди намагалася "надувати щоки" через спорт. Через армію та через спорт. Армія їхня виявилася фікцією та справжнім збіговиськом, а через спорт у них є можливість себе якось проявити, звернути увагу на себе. Гадаю, вони штовхають величезне фінансове лобі через Міжнародний олімпійський комітет. До того ж, якщо я не помиляюся, очільник російського олімпійського комітету - фехтувальникСтаніслав Поздняков – 3-разовий олімпійський чемпіон з фехтування.. Як і Томас Бах, президент Міжнародного олімпійського комітету. Власне, як і Гутцайт у нас. Думаю, що у них коротка дистанція для комунікації, тому, можливо, вони знайшли точки зіткнення через цю опцію".

Що відомо

  • Раніше організатори Європейських ігор оголосили, що не допускатимуть російських та білоруських спортсменів до змагань у польському Кракові.
  • Наступні Олімпійські ігри влітку 2024 року прийматиме Париж. Зимова Олімпіада 2026 року відбудеться в італійських Мілані та Кортіні-д'Ампеццо.
  • У січні УЄФА продовжив відсторонення РФ від своїх спортивних змагань. Російське місто Казань позбавили права на проведення матчу за Суперкубок УЄФА 2023 року, що натомість відбудеться в Афінах.
На початок