"Не виключаю, що Україна бойкотуватиме Олімпіаду". Гутцайт відреагував на ймовірне повернення атлетів з РФ та Білорусі

"Не виключаю, що Україна бойкотуватиме Олімпіаду". Гутцайт відреагував на ймовірне повернення атлетів з РФ та Білорусі

"Не виключаю, що Україна бойкотуватиме Олімпіаду". Гутцайт відреагував на ймовірне повернення атлетів з РФ та Білорусі
. Facebook / vgytzait

МОК підтримав можливість участі росіян та білорусів у міжнародних змаганнях в Азії.

Міністр молоді та спорту України й очільник Національного олімпійського комітету Вадим Гутцайт відреагував на ініціативу Міжнародного олімпійського комітету розглянути можливість повернення до змагань спортсменів з Росії та Білорусі.

У січні МОК на засіданні виконавчого комітету організації офіційно підтримав участь російських та білоруських спортсменів у континентальних змаганнях в Азії. Рішення було ухвалено за підсумками консультацій з міжнародними спортивними федераціями та національними олімпійськими комітетами інших країн.

Після засідання виконкому МОК в Олімпійському комітеті вже виступили з офіційним запрошенням спортсменів з Росії та Білорусі до участі у своїх турнірах. Зокрема, йдеться про їх потенційне залучення до Азійських ігор у вересні - на "суворих умовах нейтралітету" та з відбором спортсменів відповідно до їхніх поглядів на повномасштабну війну РФ в Україні.

Як відреагували на рішення в Україні

У своєму дописі Вадим Гутцайт, що у листопаді 2022 року був обраний на посаду президента українського НОК, наполіг на принциповості української позиції в питанні усунення російських і білоруських спортсменів.

"У рамках консультацій, організованих МОК, на жаль, питання допуску росіян і білорусів порушувалося більшістю НОК. Україна і деякі держави-партнери, які брали слово, виступили проти цього до завершення агресії РФ. Для всієї української спортивної спільноти це принципове питання. У цьому нас підтримує і Президент нашої держави, і все суспільство", - йдеться у зверненні.

"Частина міжнародних федерацій обурилася намаганням МОК просувати повернення росіян і білорусів. Їхні лідери ігнорували запрошення на Олімпійський саміт і заявили про свою позицію на відповідних консультаціях МОК".

"Недопустимою така ситуація є і для нашої держави. Ми зверталися і будемо звертатися до всіх міжнародних організацій, які можуть вплинути на ситуацію та до думки яких можуть дослухатися члени МОК. Наша позиція незмінна: допоки в Україні триває війна, російських і білоруських спортсменів не повинно бути на міжнародних змаганнях".

Гутцайт також припустив, що Україна може бойкотувати наступні Олімпійські ігри - літні змагання 2024 року в Парижі, - якщо представники Росії та Білорусі отримають можливість змагатися на них завдяки азійській кваліфікації.

"Безперечно, наші національні спортивні федерації мають посилити комунікацію з міжнародними федераціями, аби заборона лишилася в силі. Прикладом є Національний комітет спорту інвалідів України, який спільно з партнерами домігся призупинення членства РФ та РБ у Міжнародному параолімпійському комітеті. Без згоди МПК, МОК навряд чи зможе виробити якісь рішення у цьому питанні. Крім того, чинними залишаються санкції Всесвітнього антидопінгового агентства щодо російських спортсменів".

"Наразі триває робота щодо подальших можливих кроків та першочергових заходів для продовження санкцій і недопуску росіян і білорусів до міжнародних змагань. Якщо ж нас не почують, я не виключаю можливості, що ми будемо бойкотувати і відмовимось від участі в Олімпіаді".

Що відомо

  • Наступні Олімпійські ігри влітку 2024 року прийматиме Париж. Зимова Олімпіада 2026 року відбудеться в італійських Мілані та Кортіні-д'Ампеццо.
  • У лютому минулого року РФ та Білорусь порушили "Олімпійське перемир'я", розв'язавши повномасштабну війну в Україні напередодні зимових Паралімпійських ігор у Пекіні.
  • У січні УЄФА продовжив відсторонення РФ від своїх спортивних змагань. Російське місто Казань позбавили права на проведення матчу за Суперкубок УЄФА 2023 року, що натомість відбудеться в Афінах.
Читайте також: УЄФА переніс Суперкубок УЄФА-2023 з Казані в Афіни
На початок