Олімпійський комітет Азії офіційно запросив атлетів з РФ та Білорусі взяти участь в Азійських іграх

Олімпійський комітет Азії офіційно запросив атлетів з РФ та Білорусі взяти участь в Азійських іграх

Олімпійський комітет Азії офіційно запросив атлетів з РФ та Білорусі взяти участь в Азійських іграх
. AP Photos

Ініціативу вже підтримали в Міжнародному олімпійському комітеті.

Олімпійський комітет Азії (OCA) запропонував спортсменам з Росії та Білорусі взяти участь у своїх континентальних змаганнях. Про це йдеться на офіційному сайті організації.

Російські та білоруські спортсмени залишаються усуненими від більшості міжнародних змагань через повномасштабне вторгнення до України, що його обидві країни розпочали минулого року. Лише в окремих видах спорту їм дозволяється змагатися на умовах нейтралітету, без використання прапорів та інших державних символів.

Міжнародний олімпійський комітет від початку вторгнення рекомендував міжнародним федераціям відсторонити росіян та білорусів від своїх змагань. Та наприкінці минулого року організація почала розглядати сценарії їх можливого повернення до міжнародних стартів, а президент Комітету Томас Бах закликав до "нейтральності" організації.

Як можливий майданчик для повернення спортсменів з РФ і Білорусі у МОК почали розглядати Азію, де висловили готовність прийняти їхніх спортсменів на своїх турнірах.

Про що йдеться в заяві Олімпійського комітету Азії

У своїй заяві OCA відреагував на рішення Міжнародного олімпійського комітету, який цього тижня офіційно підтримав участь російських та білоруських спортсменів в азійських змаганнях.

Зокрема, росіян та білорусів запрошують до участі в Азійських іграх, що розпочнуться у вересні поточного року. Водночас в організації зазначають, що потенційне повернення спортсменів може відбуватися тільки "на суворих умовах" нейтральності.

"OCA вірить в об'єднавчу силу спорту й у те, що всі спортсмени, незалежно від їхньої національності або паспорту, мають отримувати можливість змагатися. OCA запропонувала надати російським та білоруським спортсменам взяти участь у турнірах в Азії, включно з Азійськими іграми", - йдеться в заяві органу.

"OCA залишається в режимі очікування, поки МОК продовжує спільно з міжнародними федерацями шукати шлях для повернення російських та білоруських спортсменів на суворих умовах".

Навіть у разі участі спортсменів з Росії та Білорусі в Азійських іграх, ті змагатимуться на умовах повного нейтралітету. Серед іншого, МОК розглядатиме повернення лише тих спортсменів, які "повністю підтримують Олімпійську хартію" та виступають проти повномасштабної війни, яку Росія провадить в Україні.

Що відомо

  • Азійські ігри у вересні прийматиме китайський Ханчжоу. Змагання мали відбутися у вересні 2022 року, проте були відкладені через наслідки пандемії COVID-19 у країні.
  • Раніше організатори Європейських ігор, зі свого боку, оголосили, що не допускатимуть російських та білоруських спортсменів до цьогорічних змагань у польському Кракові.
Читайте також: "За цих обставин це неможливо". Росію та Білорусь не допустять до Європейських ігор 2023 року в Польщі
  • Використання прапорів РФ та Білорусі цього місяця заборонили на Відкритому чемпіонаті Австралії з тенісу, що цими днями триває в Мельбурні. Причиною для цього стали провокації з боку російських прихильників на турнірі.
На початок