МОК додатково вивчить можливість повернення до змагань атлетів з Росії та Білорусі на "суворих умовах"

МОК додатково вивчить можливість повернення до змагань атлетів з Росії та Білорусі на "суворих умовах"

МОК додатково вивчить можливість повернення до змагань атлетів з Росії та Білорусі на "суворих умовах"
. Прапор МОК та Росії. Фото: AP Photos

Велика заява МОК.

Міжнародний олімпійський комітет (МОК) опублікував велике звернення щодо ситуації в Україні та можливості атлетів з Росії та Білорусі змагатися на міжнародних стартах. Відповідне звернення є результатом зустрічі Виконавчого комітету МОК та опубліковане на офіційному сайті комітету.

Виконавчий комітет МОК збирався для обговорення продовження санкцій щодо російських та білоруських спортсменів. У заяві мова йде про те, що МОК повністю підтримує та висловлює солідарність з НОК України та українськими атлетами.

Загалом заява поділена на три блоки. У першому МОК зазначає, що залишаються в силі повністю санкції проти Росії та Білорусі як держави. Жодні міжнародні змагання не можуть відбуватися в Росії чи Білорусі. На жодних змаганнях не можуть бути показані ідентифікації цих країн (кольори, прапор, гімн), а також офіційні представники влади Росії та Білорусі не можуть бути акредитовані чи запрошені на міжнародні зустрічі чи змагання.

У другому МОК висловлює повну підтримку та солідарність з Україною.

Перший та другий блок заяви були підтримані одноголосно Виконавчим комітетом МОК. У третьому блоці, в якому йде мова про повернення російських та білоруських атлетів до змагань, зазначено, що "більшість учасників" підтримала наступні кроки.

У цьому "третьому блоці" зазначено, що нікого не можна дискримінувато суто за паспортом, а також "уряди не можуть вирішувати, які спортсмени братимуть участь у змаганнях, а які - ні".

Також у заяві МОК вказано, що "потрібно додатково вивчити можливість участі атлетів у змаганнях з дотриманням суворих умов".

На яких умовах МОК готове розглянути повернення атлетів з Росії та Білорусі до змагань

  • спортсмени будуть змагатися лише як "нейтральні атлети" без будь-якої прив'язки до країни.

У якості прикладів у заяві МОК наведені професійні ліги Європи, США та Канади, а також деякі індивідуальні професійні види спорту. Найімовірніше, мова йде про теніс, бокс, а також НХЛ - усюди виступають атлети з Росії та Білорусі у нейтральному статусі.

  • змагатися зможуть лише спортсмени, що "повністю підтримують Олімпійську хартію". Це ті, хто не підтримує війну в Україні та не виступають проти миротворчої місії МОК, а також дотримуються антидопінгового кодесу.

Індивідуальні перевірки будуть проведені для всіх спортсменів. Якщо будуть порушення, то організатори змагань мають одразу ж зняти атлета і повідомити про це МОК.

Читайте також: МОК підтримав участь атлетів із Росії та Білорусі в змаганнях в Азії
На початок