Україна здобула третю медаль Універсіади-2023: "срібло" в чоловічій гонці переслідування з біатлону

Україна здобула третю медаль Універсіади-2023: "срібло" в чоловічій гонці переслідування з біатлону

Україна здобула третю медаль Універсіади-2023: "срібло" в чоловічій гонці переслідування з біатлону
КФВС МОН України

До топ-15 змагань увійшли три українські біатлоністи.

Збірна України здобула свою третю медаль на Універсіаді 2023 року. "Срібло" команді приніс біатлоніст Дмитро Грущак.

Саме в біатлоні українці виграли свою першу нагороду на поточному турнірі в США: "бронзу" одиночної змішаної естафети здобув тандем Юлії Городної та Степана Кінаша. Український доробок згодом поповнило "срібло" Дмитра Мазурчука та Віталія Гребенюка в лижному двоборстві.

Читайте також: Україна здобула другу медаль Універсіади-2023: перша в історії у лижному двоборстві

Черговим медальним стартом України стала чоловіча гонка переслідування, в якій брали участь троє українців: окрім Грущака, на 12.5-кілометрову дистанцію виходили Владислав Чихарь та Роман Боровик.

Як Грущак виграв "срібло" Універсіади

Троє українців підібралися до персьюту за підсумками спринту в середу, 18 січня. Найкращим зі збірників тоді став саме Грущак, посівши сьому сходинку.

Відтак 22-річний біатлоніст стартував в "індивідуалці" під сьомим номером. Представник Сумщини чисто відпрацював на трьох стартових рубежах, припустившись єдиної помилки на заключній "стійці".

Фінішну лінію Грущак перетнув з часом у 36:26.3 хвилини. Володарю "золота" - американцю Бйорну Вестервельту, що став другим у спринті, - українець програв 48 секунд.

Водночас стрільба Грущака стала найкращою серед усіх біатлоністів у топ-10 персьюту. Без промахів дистанцію подолав лише поляк Пшемислав Панцеж, що показав 17-й найкращий час.

Натомість Владислав Чихар замкнув топ-10 з трьома незакритими мішеннями. До топ-15 увійшов і Роман Боровик, що з чотирма хибами став 12-м.

Універсіада-2023. Біатлон. Гонка переслідування - чоловіки

  1. Бйорн Вестервельт (США, 1+2+1+0) 35:38.3
  2. Дмитро Грущак (Україна, 0+0+0+1) +48.0
  3. Войцех Янік (Польща, 0+2+1+1) +1:08.1

...

  • 10. Владислав Чихарь (Україна, 0+1+1+1) +3:00.9
  • 12. Роман Боровик (Україна, 0+1+3+0) +3:09.3

Що відомо

  • 22-річний Дмитро Грущак у сезоні 2022/23 представляв Україну на двох стартових етапах Кубка IBU в Ідре та Ріднау, де його найкращим результатом стало 37-ме місце в індивідуальній гонці.
  • Заробивши третю медаль (і перше "срібло"), збірна України посідає 18-те місце в загальному заліку Універсіади в Лейк-Плесіді. Очолює залік збірна Японії, що має 35 медалей (16 з них - золоті).
  • До закінчення біатлонного турніру Універсіади в суботу, 21 січня, у Лейк-Плесіді відбудуться чоловічий масстарт, жіночі масстарт і гонка переслідування.
  • Україну на Універсіаді-2023 мали представляти 61 спортсмен, що змагаються у восьми спортивних дисциплінах. Однак ще до старту турніру із заявки через хворобу вибув біатлоніст Віталій Мандзин, а пізніше - фігурист Іван Шмуратко.
На початок