"Робила все, щоб не заводитися". Катерина Байндль відреагувала на інцидент із прапором Росії на її матчі Australian Open

"Робила все, щоб не заводитися". Катерина Байндль відреагувала на інцидент із прапором Росії на її матчі Australian Open

"Робила все, щоб не заводитися". Катерина Байндль відреагувала на інцидент із прапором Росії на її матчі Australian Open
. Катерина Байндль. Фото: AP Photos

Гравчиня назвала ситуацію "дивною", але "намагалася абстрагуватися від цієї провокації".

Українська тенісистка Катерина Байндль відреагувала на присутність російської символіки на її матчі першого раунду Australian Open 2023 проти росіянки Камілли Рахімової. Слова гравчині цитує BTU.

На матч тенісисток прийшла група людей у формі з російською символікою, зокрема з написом "Росія" й зображенням президента РФ Владіміра Путіна, та вивісила позаду себе прапор Росії. При цьому організатори турніру допустили до змагань представників країни, що розв'язала війну проти України, але в нейтральному статусі, тобто без використання державних символів.

Інцидент засудили інші українські тенісисти, а також посол України в Австралії Василь Мирошниченко, який закликав дотримуватися умов "нейтральності" на турнірі. Організатори Australian Open подію не коментували.

Читайте також: Уболівальники прийшли на матч українки Катерини Байндль на Australian Open з російським прапором: як на це реагують

Якою була реакція Байндль

"Я була дуже здивована, – зізналася після матчу тенісистка. – Дуже дивна історія. Я не знаю, чи були ці хлопці росіянами, чи ні, тому що я не чула їхніх розмов. Мені вони не дуже були схожі візуально на росіян: здавалося, що тільки один з них, який був у "російській" футболці, а інші були іноземці".

"Якихось фраз про Росію я не чула, – додала Катерина. – Але ж вони явно хотіли щось цим продемонструвати. Загалом я старалася не слухати їх, не дивитися навіть у той кут. Просто намагалася абстрагуватися від цієї провокації, не вступати в конфлікт, тому що для мене в пріоритеті була перемога над суперницею по грі. Звісно, емоції виникають не лише від матчу, а й від самої ситуації. Тому я робила все, щоб залишатися в "коконі", щоб не заводитися".

Що відомо

  • Байндль здобула перемогу в цьому матчі в трьох сетах – 7:5, 6:7 (8:10), 6:1 – та вийшла до другого раунду.
  • Загалом три з п'яти українських тенісисток подолали перше коло Australian Open 2023: хто продовжив участь у змаганнях.
  • Напередодні старту основного раунду змагань на Australian Open провели благодійний захід за участю зірок тенісу задля збору коштів на потреби України.
  • У серпні 2022 року на турнірі в американському Цинциннаті глядачка прийшла на матч двох росіянок із прапором України. Тоді правоохоронці примусили її покинути трибуни та сховати стяг.
Читайте також: Три українські тенісистки вийшли до другого кола Australian Open 2023: хто продовжив участь у змаганнях
На початок