Біатлон: Кубок світу
Біатлон: Кубок світу
"Не вистачає однієї людини". Тренер жіночої збірної України підсумував виступи на чотирьох етапах Кубка світу з біатлону

"Не вистачає однієї людини". Тренер жіночої збірної України підсумував виступи на чотирьох етапах Кубка світу з біатлону

"Не вистачає однієї людини". Тренер жіночої збірної України підсумував виступи на чотирьох етапах Кубка світу з біатлону
Biathlon.com.ua / Dmytro Yevenko

Коментар головного тренера збірної України з біатлону Олександра Кравченко.

Четвертий етап Кубка світу з біатлону пройшов у словенській Поклюці. Цей етап став найуспішнішим для жіночої збірної України з біатлону у сезоні 2022/23. У Поклюці Україна вперше в сезоні фінішувала у першій двадцятці. Це стало можливим завдяки виступу Юлії Джими, яка у спринті посіла 19-е місце.

Також за підсумками всього четвертого етапу Кубка світу з біатлону жіноча збірна України піднялась у загальному рейтингу на дві позиції. Перед стартом п'ятого етапу українська команда йде 12-ю.

Читайте також: Збірна України з біатлону назвала склад на п'ятий етап Кубка світу в Рупольдингу: у заявці одна дебютантка

За підсумками цих чотирьох етапів головний тренер жіночої збірної України з біатлону Олександр Кравченко дав інтерв'ю.

Що сказав Олександр Кравченко

  • Про результати у сезоні

"У зв'язку з ситуацією, що склалася, з урахуванням постійних хвороб спортсменок, цей результат, який маємо на даний момент, у принципі, ще досить непоганий, як я вважаю. Сподіваюся на те, що буде краще і потихеньку почнемо "розбігатися". Головне – щоб у нас не хворіли люди".

"Мені зараз подобається, що в нас у естафетах є хоч якась боротьба. Так, нам не вистачає однієї людини, яка б могла суттєво допомогти команді. Дякую Юлії Джимі, що вона, перебуваючи ще не в зовсім хорошому функціональному стані, показує гідні результати. І розраховую на подальше покращення. Загалом, Настя Меркушина досить непогано виглядає. Але буде ще краще. Щодо Олени Білосюк, з урахуванням тих пауз, коли вона щось пропускає, думаю, що коли вона одужає, то теж буде досить непоганий результат. Я не обіцяю медалі, але хоч якийсь позитив, особливо в естафетах, ми побачимо. Принаймні, я так сподіваюся".

  • Про стан Олени Білосюк та Ірини Петренко

"Олена, в принципі, більш-менш нормально почувається. Ми з нею готуємося більше до Чемпіонату Європи. У Рупольдингу вона пробіжить естафету. І в Антгольці, гадаю, повністю програму пройде. Що стосується Іри, то вона має дуже великі проблеми.  Думаю, що ми її побачимо лише наприкінці сезону. Вона має проблеми зі здоров'ям, які потрібно вирішувати. І їй потрібно зайнятися саме цим насамперед. Ми з нею розмовляли, що вона налаштовуватиметься на весняний чемпіонат України для того, щоб потрапляти до команди наступного року".

  • Про стан збірної України

"Я брав би все в комплексі. Те, що ми переживаємо через повномасштабну війну в Україні... воно ж просто так не минає. Психологічно важко, адже у всіх є родичі в нашій країні, всі переживають один за одного. Ці бомбардування... Отже, психологічний стан - це раз. Функціональний стан – це те, що ми рано закінчили сезон і розпочали його лише в червні. Це теж позначається. Тож тут все в комплексі. Вийти на оптимальний стан у цих реаліях не так просто, зокрема психологічно. Хоча мені подобається ставлення дівчат у тому плані, як вони зараз працюють, борються. Усі чудово розуміють, що вболівальники чекають від нас результатів. На жаль, поки що доводиться задовольнятися тим, що є".

"Я такого не чув, щоб хтось звертався до психолога. Тут ми якось пораємося самі, всередині команди. Ми все обговорюємо, маємо якісь спільні переживання. Із цими бомбардуваннями невідомо, куди наступного разу "прилетить". І всі це добре розуміють.  І все це відчувають. На жаль, такий чинник є".

  • Про стан здоров'я біатлоністок збірної України

"Хвороба минула, але наслідки того, що вона [Юлія Джима] пропустила етапи, є все-таки. Вона ще не прийшла у форму, на яку від неї чекали. І ми зараз очікуємо, що від старту до старту її форма покращуватиметься. Сподіваюся, принаймні, на це. Настя мене, в принципі, радує. Досить непогано виступає, як належить. Навіть та сама нещодавня естафета, яку ви бачили, в одиночному міксті з Артемом Тищенком - вони були досить конкурентоспроможними. Я не говорю про боротьбу за медалі, але боротися за топ-6 було реально. Це такий ось теж позитивний момент".

"Що стосується Даші, нічого не можу сказати, тому що з нею працює Юрай Санітра, про це краще його запитувати. Але той функціональний стан, в якому Даша зараз перебуває - на жаль, незадовільний, тому що першу половину дистанції вона ще якось бореться, але в другій... Але знову ж таки, я сподіваюся, що до чемпіонату Європи все буде нормально".

"Щодо Олени, то її хвороби, які вона перенесла... І ось зараз знову теж перехворіла на Новий рік. Не сильно, але все одно це позначається. Тому в неї такий стан, скажімо, хвилеподібний".

  • Про склад на п'ятий етап та на чемпіонат Європи

"Склад [у Рупольдінгу] той самий, що й був у нас у Поклюці. Плюс я ще переговорив із Ігорем Ященком, щоб він привіз Любу Кип'яченкову. Хочемо її на гонках Кубка світу спробувати".

"Склад [на чемпіонат Європи] – це наші основні п'ять біатлоністок. Дай Боже, щоб вони були здорові. Але ми можемо виставити 6 осіб на старт, тож я вже з Олегом Меркушиним розмовляв, адже можливо, що ми підключимо сюди Сашу Меркушину. І подивимося зараз Любу".

Що відомо

На початок