"Залежатиме від безпеки, а не політики". Президент IIHF – про майбутнє РФ та Білорусі в хокеї після атаки на "Альтаїр"

"Залежатиме від безпеки, а не політики". Президент IIHF – про майбутнє РФ та Білорусі в хокеї після атаки на "Альтаїр"

"Залежатиме від безпеки, а не політики". Президент IIHF – про майбутнє РФ та Білорусі в хокеї після атаки на "Альтаїр"
. IIHF – International Ice Hockey Federation

Чи продовжуватимуть усунення Росії та Білорусі, буде вирішено в травні 2023 року.

Президент Міжнародної федерації хокею (IIHF) Люк Тардіф розповів, як і коли організація планує розглянути можливе зняття спортивних санкцій з Росії та Білорусі. Про це він сказав у інтерв'ю The Hockey News.

Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну за підтримки Білорусі команди країн-агресорок були усунуті від участі й проведення міжнародних змагань під егідою IIHF: заборона діє й на турніри 2023 року. Зокрема, Росія втратила чемпіонат світу-2023 серед чоловіків у топдивізіоні, а також молодіжний ЧС-2023 у січні.

Читайте також: Канада вдруге за п'ять місяців та 20-й раз в історії виграла молодіжний чемпіонат світу з хокею: всі медалісти турніру

На початку січня Росія зруйнувала льодову арену "Альтаїр", яка була домашньою для хокейного клубу "Донбас" після окупації Донецька в 2014-му. Після нової атаки російської армії на українські спортивні об'єкти в Тардіфа поцікавилися, чи планує міжнародна федерація дотримуватися бану російських та білоруських спортсменів і надалі.

Читайте також: "Мотивували вірою в ЗСУ". Федерація хокею пояснила знищення обладнання в Дружківці "саботажем відповідальних осіб"

Що сказав Люк Тардіф

"На минулому конгресі ми проголосували за процес на випадок, якщо вони повернуться. Наступного року чи ще через рік – не знаю, – поділився президент IIHF. – Наступне рішення буде ухвалено на конгресі у Фінляндії наприкінці травня 2023 року".

Також він зазначив, що Міжнародний олімпійський комітет (МОК) "відкритіший" до повернення Росії й Білорусі на змагання та їхньої участі в літній Олімпіаді-2024 у Парижі, ніж IIHF.

"Але в нашому випадку вирішує конгрес, – додав Тардіф. – І основою цього рішення завжди є безпека змагань, гравців – навіть самих росіян і білорусів – та всіх причетних. [Молодіжний чемпіонат світу] мав відбутися в Новосибірську. Чи можливо поїхати до Новосибірська й бути в безпеці? Що як уболівальники, яким треба туди їхати, скажуть щось погане про Путіна?"

"Це був легкий вибір. Це було неможливо. А наразі росіяни не мають віз. Рішення завжди залежатиме від безпеки, а не політики. Якщо ми почнемо підкорюватися політичному тиску... Конфлікти виникають усюди. Узбекистан, Вірменія, Тайвань... В Ісландії в нас буде гра між Китаєм і Тайванем. Тож завжди є питання безпеки".

Тардіф пояснив, що федерація визначає дію санкцій на рік уперед. За його словами, якщо Росія та Білорусь повернуться наступного року, за ними збережуться місця в їхніх дивізіонах на момент дискваліфікації. Проте все залежатиме від того, як довго ці країни не братимуть участі в змаганнях. "Хочемо ухвалювати рішення рік за роком. Але ми не можемо зберігати ці місця впродовж десяти років", – зазначив президент IIHF.

Як у хокеї реагують на війну Росії проти України

На початок