"Мотивували вірою в ЗСУ". Федерація хокею пояснила знищення обладнання в Дружківці "саботажем відповідальних осіб"

"Мотивували вірою в ЗСУ". Федерація хокею пояснила знищення обладнання в Дружківці "саботажем відповідальних осіб"

"Мотивували вірою в ЗСУ". Федерація хокею пояснила знищення обладнання в Дружківці "саботажем відповідальних осіб"
Фото: Суспільне Донбас

2 січня росіяни завдали ракетного удару по місцевій льодовій арені "Альтаїр".

Російські війська на початку нового року зруйнували п'яту льодову арену за час свого повномасштабного вторгнення до України. Унаслідок влучання ракети пожежа спалахнула на арені "Альтаїр" у Дружківці Донецької області.

Приміщення "Альтаїру" з 2014 року слугувало домівкою для гранду українського хокею "Донбасу", що виступав на арені після вимушеного переїзду з Донецька. Також його використовували для занять хокеєм та фігурним катанням.

Читайте також: На Донеччині армія РФ зруйнувала арену "Альтаїр", де грав "Донбас" та тренувалися фігуристи: фото

Факт обстрілу арени прокоментували у Федерації хокею України. У керівному хокейному органі країни зазначили, що "через саботаж" посадовців унаслідок ракетного удару було знищено обладнання, необхідне для організації хокейних змагань.

Альтаїр
Фото: Суспільне Донбас

Що кажуть про втрату обладнання у Федерації хокею України

У ФХУ пояснюють, що почали створювати необхідні передумови для перевезення обладнання з Донеччини ще влітку 2022 року. Утім, втілити його не змогли - згідно із заявою федерації, через рішення місцевих посадовців.

"Ще півроку тому керівництво Федерації хокею України планувало перевезти з арени «Альтаїр» в одне з безпечних українських міст обладнання. Щоб зберегти його і дати змогу займатися хокеєм там, де не ведуться активні бойові дії. Однак на цьому шляху ми зіткнулися з непередбачуваними перепонами", - повідомляється на сайті федерації.

"Процедуру евакуації обладнання з «Альтаїра» Федерація хокею України розпочала ще влітку. На початку осені вдалося вивезти з арени льодовий комбайн та деякі дріб’язкові комплектуючі. Те, що тієї миті вдалося вмістити в автівку. Решту обладнання планувалося перевезти пізніше. Однак «пізніше» не настало, хоча всі необхідні документи були підписані на папері та обговорені в усній формі".

"Перевезти ФХУ збиралася кригогенеруючий агрегат, систему вентиляції, борти. Для перевезення Федерація вже встигла винайняти транспортну компанію і навіть наперед оплатила її послуги. Транспортники прибули за день до запланованої евакуації обладнання і встигли для зручнішого під’їзду розібрати паркан поруч з ареною".

"Однак у цю мить дозволу на перевезення отримати так і не вдалося через саботаж окремих відповідальних осіб, насамперед - начальника Дружківської військової адміністрації Сергія Боєвського та директорки комунального підприємства «Дружківська льодова арена» Юлії Фоміченко. Своє рішення вони мотивували вірою в Збройні сили України, з якими Дружківка, мовляв, почувається в безпеці".

"Про справжні причини цього саботажу можна лишень здогадуватися. Результат отримуємо зараз: зруйновану вщент арену «Альтаїр» і обладнання, яке вочевидь неможливо відновити навіть частково".

Що відомо

  • "Альтаїр" було зведено у 2013 році. Окрім "Донбасу", на арені матчі чемпіонату України з хокею проводив однойменний клуб "Альтаїр".
  • "Альтаїр" став п'ятою зруйнованою льдовою ареною за час війни Росії в Україні. Руйнувань також зазнали "Дружба" в Донецьку, арена в Маріуполі, "Салтівський лід" у Харкові та сєверодонецький Палац спорту.
  • Як зазначають у ФХУ, також під російською окупацією перебуває відкрита рік тому льодова арена в Мелітополі Запорізької області.

На початок