Прощання з Пеле відбудеться на стадіоні "Сантуса", похорон буде приватним. Як пройде церемонія прощання з Пеле

Прощання з Пеле відбудеться на стадіоні "Сантуса", похорон буде приватним. Як пройде церемонія прощання з Пеле

Прощання з Пеле відбудеться на стадіоні "Сантуса", похорон буде приватним. Як пройде церемонія прощання з Пеле
. Пеле вітає вболівальників "Реала", фото: AP Photos

У Бразилії 3-денна заганльнодержавна жалоба.

Бразильський футболіст Пеле, єдиний в історії 3-разовий чемпіон світу, помер у віці 82 років. Останнім часом він боровся з хворобою, а останній місяць життя провів у лікарні в місті Сан-Паулу, де й помер.

Пеле називають "Королем футболу" та вважають одним з найкращих гравців у історії цієї гри. Після повідомлення про його смерть футбольний та спортивний світ виступив зі словами вдячності та скорботи.

Читайте також: "Він помер, але його магія залишається". Реакція футбольного світу на смерть Пеле

У Бразилії оголосили 3-денний загальнодержавний траур у зв'язку зі смертю Пеле.

Прощання з Пеле: як воно відбудеться

Інформацію про прощання та похорон Пеле оприлюднив футбольний клуб "Сантус", який взяв на себе організацію процесу.

У понеділок вранці, 2 січня, труну з тілом Пеле доставлять безпосередньо з лікарні на стадіон "Урбано Калдейра", це домашня арена "Сантуса" та місце, де бразилець уперше грав у футбол на професійному рівні.

Упродовж доби - з 10 ранку понеділка (2 січня) до 10 ранку вівторка (3 січня) - усі охочі матимуть можливість попрощатися з Пеле. Труна з його тілом перебуватиме на центрі поля стадіону.

Після цього відбудеться процесія-парад переміщення труни Пеле зі стадіону на цвинтар. Ця процесія йтиме вулицях Сан-Паулу, зокрема повз будинок 100-річної Селести, матері Пеле. За інформацією бразильських ЗМІ, вона не встає з ліжка.

Похований Пеле буде на цвинтарі Ecumenical Necropolis Memorial у Сан-Паулу, який розташований у 850 метрах від стадіону "Сантуса". Похорон буде приватним і на нього фанати не будуть допущені.

Дивіться також: Пеле: 10 фотографій з життя легендарного футболіста

Хто такий Пеле

  • Професійна кар'єра Пеле як футболіста тривала 21 рік: він грав за бразильський "Сантос", а також американський "Нью-Йорк Космос". Усього за кар'єру Пеле забив 1281 гол у 1363 матчах на професійному рівні.
  • Пеле – єдиний в історії триразовий чемпіон світу з футболу серед чоловіків (1958, 1962, 1970). Гравець 20-го сторіччя за версією ФІФА (розділив нагороду з аргентинцем Дієґо Марадоною), найкращий бомбардир в історії Бразилії (77 голів за збірну – ділить рекорд із Неймаром).
  • Шестиразовий чемпіон Бразилії в складі "Сантоса", семиразовий володар "Золотого м'яча".
На початок