IBA звинуватила МОК у "дискримінації" через російське громадянство керівництва після погроз усунути бокс від Олімпіади

IBA звинуватила МОК у "дискримінації" через російське громадянство керівництва після погроз усунути бокс від Олімпіади

IBA звинуватила МОК у "дискримінації" через російське громадянство керівництва після погроз усунути бокс від Олімпіади
. IBA Boxing

В IBA вважають, що МОК займається "шантажем" та порушує права боксерів, а співпрацю з "Газпромом" називають шляхом до "фінансової незалежності".

Міжнародна федерація боксу (IBA) відреагувала на застереження Міжнародного олімпійського комітету (МОК) щодо можливого скасування боксерського турніру в межах Олімпійських ігор-2024 у Парижі. Відповідне звернення IBA опублікувала на офіційному сайті організації.

Унаслідок масових випадків корупції та суддівських маніпуляцій у минулому наразі саме МОК є головним організатором боксерського турніру на Іграх, тоді як IBA залишається усунутою.

В останній заяві МОК повідомив, що розглядатиме питання стосовно збереження боксу в олімпійській програмі. Раніше під сумнівом для боксу була Олімпіада 2028 року, утім, через низку подій 2022-го комітет може усунути цей вид спорту вже на прийдешніх Іграх.

Читайте також: "Після останніх подій". МОК погрожує виключити бокс з програми Олімпіади-2024: у чому причина

Зокрема, МОК критикує IBA за продовження співпраці з російським "Газпромом", що залишається головним спонсором федерації. Також комітет вважає, що IBA неналежним чином відреагувало на рішення Спортивного арбітражного суду (CAS) про те, що до президентських виборів федерації був несправедливо недопущений нідерландець Боріс ван де Ворст. Попри це перевиборів не відбулося, адже члени IBA під час конгресу проголосували за те, що в нових виборах немає потреби. Очільником федерації залишився росіянин Умар Крємльов.

Крім того, раніше в МОК були занепокоєні відстороненням України напередодні конгресу та "хаотичними обставинами голосування". З того часу українську федерацію поновили в правах: IBA визнала нового президента ФБУ Кирила Шевченка.

Читайте також: "Виконали всі наші запити". IBA зняла дискваліфікацію з Федерації боксу України та визнала її нового президента

Як на заяву МОК відреагували в IBA

У листі, який було розіслано членам федерації, IBA назвала заяву МОК "атакою" на її спортсменів та всю міжнародну федерацію "за відданість її керівництва на шляху до того, аби стати здоровою й незалежною організацією, що позбулася проблем попередньої влади та в підсумку досягла фінансової незалежності й сталості".

"Олімпійські ігри – це світовий спортивний актив, що належить атлетам усіх видів спорту, та не може бути інструментом шантажу міжнародних спортивних федерацій з чисто політичних причин, що відбувається зараз за неприпустимих обставин. Отже, IBA продовжуватиме боротися за своїх спортсменів, аби ви мали всі можливості й рівні права на участь у Олімпійських іграх, позбавлених дискримінації та відокремлених від політики, що вже стало нормалізованим підходом".

Щодо спонсорства "Газпрому", в IBA його виправдовують тим, що продовження співпраці національні федерації підтримали на цьогорічному конгресі. Також у IBA вважають, що МОК не бере до уваги реформи останніх років, що, на думку боксерської організації, наближають її до очищення від минулих корупційних скандалів.

"Очевидно, що переслідування спортсменів IBA триватиме, допоки буде досягнуто повний контроль над боксом та його керівництвом, – додали представники IBA в листі, що був підписаний Крємльовим. – Дискримінація вас, керівництва IBA та її партнерів за ознакою громадянства напряму суперечить Олімпійській хартії й лише підкреслює те, що атлетами й спортом маніпулюють заради геополітичних цілей".

Водночас у IBA зазначили, що продовжуватимуть перемовини з МОК та працюватимуть над "деескалацією" конфлікту.

Що відомо

  • Бокс дебютував на Олімпійських іграх у 1904 році, а з 1920-го чоловічий турнір регулярно потрапляв до програми змагань. Жіночий повернувся лише в 2012-му.
  • Олімпійськими чемпіонами ставали українці Володимир Кличко (1996), Олександр Усик (2012) та Василь Ломаченко (2008, 2012), які згодом ставали чемпіонами світу вже на професійному ринзі.
  • На початку жовтня 2022 року IBA на тлі повномасштабної війни в Україні скасувала санкції проти Росії та Білорусі, дозволивши представникам обох країн бути повноцінно представленими на своїх змаганнях.
Читайте також: "Це неприйнятно". Швеція та Фінляндія бойкотуватимуть боксерські турніри IBA через допуск росіян та білорусів
На початок