Всесвітня федерація керлінгу продовжила відсторонення РФ та Білорусі до кінця сезону 2022/23

Всесвітня федерація керлінгу продовжила відсторонення РФ та Білорусі до кінця сезону 2022/23

Всесвітня федерація керлінгу продовжила відсторонення РФ та Білорусі до кінця сезону 2022/23
. Російський керлінгіст Сєргєй Глухов. Фото: AP Photos

Участь спортсменів двох країн-агресорок загрожує "цілісності заходів на тлі поточного конфлікту в Україні".

Всесвітня федерація керлінгу (WCF) продовжила термін дії відсторонення Росії та Білорусі. Про це йдеться на офіційному сайті організації.

Від початку повномасштабної війни в Україні WCF усунула обидві країни від змагань під своєю егідою. У вересні в організації оголосили, що відсторонення Росії та Білорусі триватиме щонайменше до кінця 2022 року.

Тоді у федерації заявили, що продовжують відстежувати події в Україні, де активні воєнні дії тривають десятий місяць. Та відповідно до поточного становища продовжили дію своїх санкцій щодо двох держав-агресорок.

Яке рішення ухвалили у WCF наприкінці 2022 року

На засіданні ради федерації ухвалили рішення про відсторонення росіян та білорусів до закінчення сезону 2022-2023 років. Поточна кампанія триватиме до травня наступного року.

Свою позицію в керівному органі пояснили тим, що "їхнє [спортсменів РФ та Білорусі] залучення до змагань може зашкодити цілісності заходів на тлі поточного конфлікту в Україні".

У WCF також залишили за собою право переглянути своє рішення, якщо це буде необхідно. В організації наголосили, що продовжать моніторити ситуацію з війною в Україні.

Що відомо

  • Поточний сезон у світовому керлінгу триває від червня 2022 року.
  • У жовтні шотландський Абердін приймав світову першість з керлінгу серед змішаних команд, де "золото" здобула Канада. У листопаді чемпіонами Європи стали Шотландія (у чоловічому турнірі) та Данія (у жіночому).
  • У березні 2023 року шведський Сандвікен прийматиме чемпіонат світу з керлінгу серед жінок. Чоловіча світова першість у квітні проходитиме в канадській Оттаві.

Як спорт реагує на війну Росії проти України

На початок