Міжнародна федерація легкої атлетики не планує скасовувати бан для Росії та Білорусі попри позицію МОК

Міжнародна федерація легкої атлетики не планує скасовувати бан для Росії та Білорусі попри позицію МОК

Міжнародна федерація легкої атлетики не планує скасовувати бан для Росії та Білорусі попри позицію МОК
. AP Photo/Petr David Josek

Окрім війни в Україні, у федерації також враховують ситуацію з порушенням антидопінгових правил з боку Росії.

Міжнародна федерація легкої атлетики (World Athletics) не планує найближчим часом повертати на змагання збірні Росії та Білорусі попри заяву Міжнародного олімпійського комітету (МОК) щодо ймовірного послаблення спортивних санкцій на тлі повномасштабної війни проти України. Позицію WA озвучив її президент Себастьян Коу, повідомляє Reuters.

На листопадовому саміті G20 президент МОК Томас Бах закликав світових лідерів до "політичного нейтралітету" та допуску до змагань спортсменів, "незалежно від політичних конфліктів", зокрема на рівні Олімпійських ігор. Підтримує ідею участі російських і білоруських атлетів у наступній Олімпіаді-2024, зокрема, й Олімпійський комітет США.

Водночас наразі МОК не планує скасовувати рекомендації щодо статусу Росії та Білорусі в міжнародному спорті, згідно з якими представники цих країн у разі допуску до змагань мають виступати як нейтральні спортсмени.

Яка позиція в легкій атлетиці

Російські легкоатлети змагалися під нейтральним прапором у цьому виді спорту ще до повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Це було пов'язано з масовими порушеннями антидопінгових правил, через що з 2015 року на турніри допускалися лише "чисті" російські атлети, які отримали спеціальний дозвіл на виступ.

Проте внаслідок повномасштабного вторгнення бан на міжнародні змагання з легкої атлетики отримали всі представники Росії, незважаючи на статус, а також спортсмени з Білорусі.

"Наша позиція щодо участі Росії була чіткою від початку, – заявив очільник World Athletics Себастьян Коу. – Усі спортсмени, персонал і оточення [збірної Росії] на найближче майбутнє усунуті від змагань під егідою World Athletics через ситуацію в Україні. МОК досить чітко дав зрозуміти, що санкції залишаються в силі, але для нас усе дещо складніше та має більше нюансів, адже ми маємо два паралельні потоки роботи".

Коу наголосив, що, згідно з рекомендаціями МОК, остаточні рішення щодо допуску Росії й Білорусі ухвалюють окремі федерації, та запевнив, що федерація легкої атлетики продовжуватиме "захищати честь спорту".

У березні WA має проводити засідання з приводу допінгової ситуації Росії, проте Коу вважає, що попри певний прогрес у цьому напрямку рішення ради "не матиме великого впливу на статус російських і білоруських атлетів, особливо російських".

Що відомо про ситуацію з санкціями проти Росії та Білорусі

На початок