"Вони не причетні до війни проти України". Всесвітня боксерська асоціація зняла санкції з росіян та білорусів

"Вони не причетні до війни проти України". Всесвітня боксерська асоціація зняла санкції з росіян та білорусів

"Вони не причетні до війни проти України". Всесвітня боксерська асоціація зняла санкції з росіян та білорусів
. AP Photo/John Locher

І визнала одного з них найкращим боксером року WBA.

Всесвітня боксерська асоціація (WBA) відновила у своїх рейтингах російських та білоруських боксерів. Про це організація заявила після проведення засідання в Орландо.

На початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну чотири світові боксерські організації - WBA, WBO, WBC та IBF - спільним рішенням виключили зі своїх рейтингів спортсменів з Росії та Білорусі. Також вони заборонили проведення турнірів під їхньою егідою на території цих країн.

Читайте також: Світовий бокс покарав Росію через повномасштабне вторгнення в Україну: що саме заборонено

Через дев'ять місяців після прийняття рішення про дискваліфіцію WBA вирішила їх зняти. Сталося це на ювілейному сотому конгресі асоціації, який відбувся 11 грудня.

Як йдеться у заяві Всесвітньої боксерської асоціації, санкції будуть застосовані лише до тих спортсменів, які відкрито підтримують війну Росії в Україні.

"Спортсмени з цих країн не є військовими і не входять до складу уряду, тому не причетні до війни проти України. Проте було визначено, що будь-який боксер, який висловиться за війну або бере участь у ній, буде негайно дискваліфікований".

На тому ж саміті Всесвітньої боксерської асоціації було обрано боксера року за версією WBA. Ним став росіянин Дмітрій Бівол - чемпіон в напівважкій вазі. Цей титул боксер завоював у травні цього року. Тоді Бівол переміг Сауля Альвареса, а на ринг вийшов у статусі нейтрального спортсмена.

Що відомо

  • У листопаді цього року одна з чотирьох боксерських організацій - WBC - продовжила безстрокове відсторонення російських та білоруських спортсменів через війну в Україні.
  • На початку грудня МОК вирішив не знімати санкції з російських та білоруських спортсменів.
  • У грудні Верховна Рада України схвалила проєкт постанови про персональні санкції проти 55 російських спортсменів. До цього списку увійшли п'ять боксерів.
  • Чемпіоном в одному із дивізіонів WBA є українець Олександр Усик. Нещодавно WBA зобов'язала його провести бій з регулярним чемпіоном.
На початок