"Не час знімати санкції". МОК не збирається знімати відсторонення з російських та білоруських атлетів

"Не час знімати санкції". МОК не збирається знімати відсторонення з російських та білоруських атлетів

"Не час знімати санкції". МОК не збирається знімати відсторонення з російських та білоруських атлетів
. Laurent Gillieron/Pool via AP

МОК залишить у силі бан для російських та білоруських спортсменів.

Міжнародний олімпійський комітет (МОК) не планує негайно скасовувати санкції проти Росії та Білорусі. Про це заявили члени Виконавчої ради МОК на своєму засіданні.

Після вторгення Росії в Україну МОК рекомендував спортивним керівним органам відсторонити від змагань спортсменів з Росії та Білорусі та не проводити змагання на території цих країн.

Проте президент Міжнародного олімпійського комітету Томас Бах заявив, що МОК повинен бути нейтральним і запропонував допускати атлетів з Росії та Білорусі на турніри, в яких вони мають змогу завоювати путівки на літні Олімпійські ігри в Парижі.

Читайте також: "МОК повинен бути нейтральним". Бах запропонував допускати на турніри атлетів "незалежно від політичних конфліктів"

Виступаючи в перший день засідання Виконавчої ради МОК, прессекретар Міжнародного олімпійського комітету Марк Адамс сказав, що санкції, запроваджені на початку війни, не зазнали жодних змін, незважаючи на те, що до початку Олімпіади у Парижі залишилося трохи більше ніж півтора року.

"Зараз не час знімати санкції з росіян чи білорусів. Санкції залишаються. Зрештою, це трохи спекуляція [щодо того, коли санкції можуть бути зняті]... На даний момент є багато факторів. Ми все ще готуємося до Ігор. Хоча кваліфікація вже незабаром розпочнеться. Треба подивитися, як будуть йти справи. Ситуація там [в Україіні] швидко змінюється, часто змінюється щодня. Санкції поки що залишаються в силі".

Деякі федерації чітко висловилися, що єдиним способом відновити представництво Росії та Білорусі у спорті є виведення російських військ з України.

"Це досить просто. Забирайтеся з України", - заявив минулого тижня президент Всесвітньої федерації легкої атлетики Себастьян Коу.

Кваліфікаційні турніри на Олімпіаду в Парижі вже розпочалися, однак більшість видів спорту проведуть свої континентальні або глобальні кваліфікаційні змагання протягом наступних 18 місяців.

Що відомо

  • Літні Олімпійські ігри у Парижі відбудуться з 26 липня по 11 серпня 2024 року.
  • На ОІ-2024 спортсмени боротимуться за медалі у 48-ми дисциплінах.
  • МОК виділив 10500 квот для спортсменів на Олімпіаді у Парижі. На попередніх Ігра у Токіо було 11092.
На початок