Тест: чемпіонат 1
Воротар Хорватії Лівакович повторив рекорд чемпіонатів світу за відбитими пенальті в післяматчевій серії

. AP

Голкіпер загребського "Динамо" вивів свою команду до чвертьфіналу світової першості.

Збірна Хорватії вдруге поспіль гратиме у чвертьфіналі чемпіонатів світу з футболу. У понеділок, 5 грудня, за підсумками серії пенальті команда Златко Далича переграла Японію в 1/8 фіналу.

Основний час зустрічі закінчився за рахунку 1:1 після голів Дайзена Маеди та Івана Перішича. В екстратаймі жодна з команд не відзначалася, відклавши визначення чвертьфіналіста до серії пенальті.

Вже перший удар серії у виконанні Такумі Мінаміно парирував воротар хорватів Лівакович. Він потягнув і другий удар японців від Каору Мітоми, наблизивши перемогу Хорватії.

Пропустивши третій удар Японії від Такуми Асано, Лівакович відбив вже наступний удар, що його виконував Мая Йосіда. З підсумковим рахунком 3:1 підопічні Далича виграли серію пенальті й пройшли до наступного раунду турніру.

Що означає досягнення Ліваковича

Відбивши три удари в одній серії 11-метрових, Лівакович став лише третім голкіпером в історії чемпіонатів світу, якому підкорилося це досягнення. Відповідні підрахунки наводять аналітики з Opta.

Воротар Хорватії Лівакович повторив рекорд чемпіонатів світу за відбитими пенальті в післяматчевих серіях
AP

Попереднім голкіпером з трьома відбитими пенальті на чемпіонатах світу був інший хорват - Даніель Субашич. У 2018 році таким чином той доклався до перемоги збірної Хорватії над Данією в матчі 1/8 фіналу.

Першим три пенальті на чемпіонаті світу відбив португалець Рікарду. Таким чином разом зі збірною Португалії той вийшов до півфіналу ЧС-2006, перемігши збірну Англії.

Хто відбивав три удари в серії пенальті на чемпіонатах світу

• Рікарду (Португалія) - ЧС-2006 (Португалія - Англія, 1/4 фіналу);
  • Даніель Субашич (Хорватія) - ЧС-2018 (Хорватія - Данія, 1/8 фіналу);
  • Домінік Лівакович (Хорватія) - ЧС-2022 (Японія - Хорватія, 1/8 фіналу).

Хто такий Домінік Лівакович

• 27-річний воротар загребського "Динамо" та національної збірної Хорватії.
  • Провів 37 матчів за головну команду країни, в яких сумарно пропустив 41 гол.
  • На ЧС-2022 без замін відіграв у всіх чотирьох матчах Хорватії в груповому раунді та 1/8 фіналу.

• Хорватія у чвертьфіналі зіграє проти переможця матчу Південна Корея - Бразилія, який відбудеться ввечері понеділка, 5 грудня.
  • Хорвати втретє грають у плей-оф чемпіонатів світу та вперше у своїй історії дісталися 1/4 фіналу на двох розіграшах Мундіалю поспіль.
  • Окрім Хорватії, у чвертьфіналі ЧС-2022 також зіграють збірні Франції, Англії, Аргентини та Нідерландів. Перший півфіналіст визначиться в п'ятницю, 9 грудня.