Перейти до основного змісту
Тест: чемпіонат 1
Тест: чемпіонат 1
Катарські фанати з портретами Месута Озіла звинуватили збірну Німеччини в лицемірстві: що про це відомо

Катарські фанати з портретами Месута Озіла звинуватили збірну Німеччини в лицемірстві: що про це відомо

Катарські фанати з портретами Месута Озіла звинуватили збірну Німеччини в лицемірстві: що про це відомо
. AP

У 2018 році німець турецького походження пішов зі збірної внаслідок гучного скандалу.

Катарські вболівальники звинуватили збірну Німеччини в лицемірстві після протесту гравців "Бундестіму" перед матчем першого туру чемпіонату світу з футболу. Відповідну акцію вони провели на трибунах поєдинку між німцями та Іспанією в другому турі.

У середу, 23 листопада, команда Німеччини на традиційному груповому фото перед стартовим свистком затулила руками роти. Таким чином футболісти протестували проти заборони ФІФА на використання пов'язки "One Love" у відповідь на недотримання прав людини в Катарі, що приймає цьогорічний турнір.

Читайте також: "Права людини не обговорюються". Збірна Німеччини влаштувала "німий" протест перед своїм стартовим матчем ЧС-2022

Зі свого боку, в грі з Іспанією фанати на трибунах масово продемонстрували на камери журналістів портрет експівзахисника збірної Німеччини Месута Озіла. І теж затулили руками роти, натякаючи на ліцемірство німецької сторони.

Катарські фанати з портретами Месута Озіла звинуватили збірну Німеччини в лицемірстві: що про це відомо
AP

Що означає протест катарських уболівальників

Озіл, що провів за збірну Німеччини 92 матчі й чемпіонат світу-2014, закінчив виступи в головній команді країни у 2018 році. Його рішення піти з "Бундестіму" стало кульмінацією тривалого скандалу, якому передувало фото Месута з президентом Туреччини Реджепом Ердоганом напередодні місцевих виборів.

Через рішення публічно виступити з Ердоганом у Німеччині півзахисника почали критикувати впродовж чемпіонату світу-2018, на якому команда Йоагіма Льова сенсаційно вилетіла в груповому раунді. Сам футболіст заявляв, що фото з турецьким президентом було зроблено з "поваги до керівництва батьківщини його родини".

На рішення Озіла піти зі збірної також вплинули його складні стосунки з колишнім очільником Німецького футбольного союзу (DFB) Райнгартом Ґрінделем. Функціонера Месут звинувачував у проявах неповаги та расизму через турецьке походження гравця. Озіл додав, що помічав прояви расизму й в інших членів німецької керівної організації.

У відповідь на рішення Озіла його розкритикували широкий загал та колишні футболісти. На захист Месута тоді став його партнер до збірній, центрбек Пер Мертезакер.

Німеччина
Месут Озіл у складі збірної Німеччини на ЧС-2014. AP

Відтак, наводячи приклад Озіла, фанати в Катарі нагосили на випадках соціальної дискримінації всередині самої Німеччини. Та звинуватили німецьку сторону в зайвому повчанні представників іншої культури, про що раніше стверджував президент ФІФА Джанні Інфантіно.

Читайте також: "Я почуваюся катарцем, геєм, робітником-мігрантом". Інфантіно - про звинувачення організаторів ЧС-2022 в дискримінації

Що відомо

  • Німеччина на чемпіонаті світу набрала одне очко в стартових двох турах та продовжує боротьбу за місце в 1/8 фіналу Мундіалю. У матчі другого туру команда Ганса-Дітера Фліка поділила очки зі збірною Іспанії - 1:1.
  • Виступи в збірній Німеччини продовжує інший півзахисник турецького походження - Ілкай Ґюндоґан, що також був присутній на спільному фото Ердоґана з Озілом.
  • У відповідь на намір європейських збірних використовувати капітанські пов'язки "One Love" у веселкових кольорах ФІФА запровадила власну соціальну ініціативу. Вона передбачає наявність на пов'язках різних соціальних меседжів, проте не зачіпає тему дискримінації ЛГБТ-спільноти, що й стала причиною для початку акції "One Love".
Читайте також: "Готові прийняти штраф від ФІФА". Європейські збірні не відмовлятимуться від капітанських пов'язок на підтримку ЛГБТ
Топ дня
Вибір редакції
На початок