Міжнародна федерація фехтування продовжила санкції проти російських та білоруських спортсменів: що відомо

Міжнародна федерація фехтування продовжила санкції проти російських та білоруських спортсменів: що відомо

Міжнародна федерація фехтування продовжила санкції проти російських та білоруських спортсменів: що відомо
. AP Photo/Andrew Medichini

Заборона на участь триватиме до березня наступного року.

Міжнародна федерація фехтування (FIE) продовжила відсторонення російських та білоруських спортсменів від міжнародних змагань. Про це повідомила Національна федерація фехтування України на своїй сторінці у Facebook.

Таке рішення FIE прийняла на конгресі, який відбувся 26 листопада у Лозанні. Наступний розгляд питання про відсторонення російських та білоруських спортсменів від міжнародних змагань відбудеться у березні наступного року на позачерговому конгресі.

Читайте також: Українська фехтувальниця відмовилася вийти на бій з росіянкою. Це спричинило скандал та її булінг

Напередодні конгресу FIE Федерація фехтування України звернулася до національних федерацій та делегатів Конгресу із закликом не знімати заборону на участь російських і білоруських спортсменів у міжнародних змаганнях.

"179 українських спортсменів та тренерів вже загинули на фронті, захищаючи Україну. А ті, які намагаються у цих нелюдських умовах продовжувати працювати, знаходяться у постійній небезпеці", - йшлося у зверненні української федерації.

Рішення про відсторонення російських та білоруських спортсменів від змагань під егідою FIE було прийнято після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. На початку червня російські спортсмени, надіслали до Міжнародної федерації фехтування запит, з проханням надати їм нейтральний статус. FIE відповіла на нього відмовою, оскільки у статуті Міжнародної федерації фехтування відсутній статус нейтральних атлетів.

Під час відсторонення від змагань FIE російські та білоруські спортсмени пропустили чемпіонат світу, Євро і старт нового сезну Кубка світу.

Що відомо

  • Рішення FIE про відсторонення російських та білоруських спортсменів є безстроковим і залежатиме від розвитку війни в Україні.
  • На останньому конгресі FIE було затверджено рішення щодо призначення тимчасового президента. Раніше FIE очолював російський мільярдер Алішер Усманов, який пішов з посади через санкції ЄС.
  • Тимчасовим президентом Міжнародної федерації фехтування став Еммануель Кацидіакіс.
На початок