"Надзвичайний бій для світу". WBC готова відкласти обов'язковий захист титулу задля організації поєдинку Усик - Ф'юрі

"Надзвичайний бій для світу". WBC готова відкласти обов'язковий захист титулу задля організації поєдинку Усик - Ф'юрі

"Надзвичайний бій для світу". WBC готова відкласти обов'язковий захист титулу задля організації поєдинку Усик - Ф'юрі
. AP

Українець та британець у ринзі можуть визначити історичного "абсолюта" в надважкій вазі.

Всесвітня боксерська рада (WBC) підтримує ідею проведення бою між Тайсоном Ф'юрі та Олександром Усиком за звання абсолютного чемпіона світу з боксу. Про це розповів президент організації Маурісіо Сулейман.

Ф'юрі та Усик на двох утримують чотири основних титули чемпіонів світу в надважкій вазі. Переможець їхнього потенційного бою стане першим боксером в історії гевівейту, кому вдасться об'єднати одразу чотири пояси.

Перешкодою для організації бою українця з британцем може стати нещодавнє рішення Міжнародної федерації боксу (IBF), що цього місяця зобов'язала Усика провести обов'язковий захист поясу організації в поєдинку з хорватом Філіпом Хрґовичем. Та промоутер Усика Олександр Красюк вважає, що проведення бою українця саме проти Ф'юрі за абсолютного чемпіона має бути в інтересах самого керівного органу.

Читайте також: Чому IBF має надати пріоритет бою Усик - Ф'юрі замість обов'язкового захисту проти Хрґовича: пояснення Красюка

Ідею промоутера підтримав і Сулейман, який наголосив на важливості визначення історичного "абсолюта" у популярній ваговій категорії. За його словами, WBC готова посунути обов'язковий захист поясу організації задля організації зустрічі між Усиком та Ф'юрі в ринзі.

Що сказав Маурісіо Сулейман

"Існує предметний інтерес до бою Ф'юрі проти Усика. Це була б чудова можливість. А переможець проводив би офіційний захист титулу WBC вже після закінчення їхнього поєдинку", - наводить слова функціонера Sky Sports.

"WBC дуже підтримує проведення об'єднавчих поєдинків. Ми підтримали бій [Діонтея] Вайлдера та [Ентоні] Джошуа - тоді цього не сталося. Ми позитивно поставилися до бою Ф'юрі з Джошуа та підтримуємо бій Ф'юрі з Усиком".

"Якщо його вдасться організувати, це буде надзвичайний бій для світу. WBC підтримує [цей план], якщо не порушуються права обов'язкового претендента. Тому зараз момент виглядає дуже зручним для цього".

Що відомо

  • Усик у серпні цього року провів бій-реванш з Ентоні Джошуа, в якому здобув перемогу роздільним рішенням суддів. Українець вперше захистив титул чемпіона світу в надважкій вазі.
  • На професійному ринзі Усик залишається непереможеним у всіх 20 поєдинках, 4 з яких українець провів у надважкій ваговій категорії.
  • 3 грудня на Тайсона Ф'юрі очікує бій проти співвітчизника Дерека Чисори. Поєдинок відбудеться в Лондоні, на кону стоятиме чемпіонський титул WBC, який утримує Тайсон.
Читайте також: Тайсон Ф'юрі проведе наступний бій з Дереком Чісорою: коли та де відбудеться бій
На початок