На заході УЄФА представляла коаліція з представників клубів, гравців та європейських ліг.
Керівні особи європейського футболу провели зустріч з представниками Суперліги, на якій наголосили на своїй опозиції до запровадження турніру. Про це повідомляє офіційний сайт УЄФА.
У квітні 2021 року 12 європейських клубів з Англії, Іспанії та Італії оголосили про запуск Суперліги, що пропонувався як альтернатива Лізі чемпіонів УЄФА. Та зустрітивши значний спротив з боку УЄФА, футбольних фанів та навіть органів державної влади, дев'ять клубів відтоді відмовилися від ідеї участі в проекті Суперліги.
Просувати проект продовжують іспанські "Реал", "Барселона" та італійський "Ювентус", що наголошують на своїй відданості ідеї альтернативного турніру для топкоманд у європейському футболі. Відтоді Суперліга отримала нового публічного керівника в особі генерального директора Бернда Райхарта, який минулого місяця заявив про намір врешті запустити турнір у 2024 році.
Читайте також: "Починаємо з чистого аркуша". Організатори європейської футбольної Суперліги планують запустити турнір у 2024 році
Що відомо про зустріч представників Суперліги з керівниками європейського футболу
Захід, на якому Суперліга була представлена приватною компанією A22 Sports, відбувся у швейцарському Ньйоні, де розташований офіс УЄФА. Делегацію керівного органу європейського футболу очолював президент організації Александер Чеферін.
Сторону УЄФА підтримала низка провідних футбольних функціонерів, серед яких:
- Хав'єр Тебас, президент іспанської Ла Ліги;
- Луїджі Де Сієрво, виконавчий директор італійської Серії А;
- Карл-Гайнц Руменіґґе, почесний голова правління Європейської асоціації клубів;
- Олівер Кан, виконавчий директор німецької "Баварії";
- Ден Фрідкін, президент італійської "Роми";
- Давід Аганзо, президент Міжнародної федерації асоціацій професійних футболістів.
Згідно зі звітом УЄФА, коаліція висловила свою одностайну незгоду з обґрунтуванням необхідності запуску Суперліги. Представники A22 Sports, зі свого боку, заявили, що не представляють безпосередні інтереси жодного з трьох клубів, які продовжують наполягати на запуску альтернативного турніру.
"Топменеджмент УЄФА на чолі з президентом Александером Чеферіном та поважні представники національнх ліг, клубів, гравців та фанатів разом наголосили, що опозиція до самопроголошеної Суперліги залишається такою ж переважаючою, якою й була з квітня 2021 року", - йдеться в заяві.
Що відомо про Суперлігу
- У квітні 2021 року було вперше оголошено про створення нового єврокубкового турніру на противагу Лізі чемпіонів - Суперлігу.
- Після створення Суперліги УЄФА погрожував не допустити учасників проєкту до міжнародних змагань за збірні. Через це, а також критику фанів більшість команд вийшли із Суперліги.
- УЄФА з ФІФА та Суперліга подали одне проти одного позови до суду. Через рішення Мадридського суду УЄФА не наклала санкції на клуби, що не покинули Суперлігу.
- Після критики проєкту Суперліга планує внести зміни до формату проведення турніру.