Міжнародна федерація боксу скасувала санкції проти Росії та Білорусі. Їхні спортсмени знову братимуть участь у змаганнях

Міжнародна федерація боксу скасувала санкції проти Росії та Білорусі. Їхні спортсмени знову братимуть участь у змаганнях

Оновлено
Міжнародна федерація боксу скасувала санкції проти Росії та Білорусі. Їхні спортсмени знову братимуть участь у змаганнях
. IBA Boxing

У IBA вважають, що спорт має бути "поза політикою".

Міжнародна федерація боксу (IBA) оголосила про повернення до змагань спортсменів із Росії та Білорусі. Про це повідомляється на офіційному сайті організації.

Рада директорів IBA ухвалила рішення скасувати попередні санкції проти збірних Росії та Білорусі, що були впроваджені у відповідь на повномасштабну війну проти України, яку розв'язала Росія за підтримки Білорусі. Вони полягали в недопуску представників країн-агресорок до змагань.

Проте наприкінці вересня президент IBA, росіянин Умар Крємльов, закликав поновити Росію та Білорусь у їхньому колишньому статусі.

Оновлено. На сайті IBA з'явилося уточнення, де вказано, що Росія та Білорусь будуть виступати під своїми прапорами, а у разі "золота" боксера однієї з цих країн буде лунати національний гімн.

"IBA глибоко переконана, що політика не повинна мати жодного впливу на спорту, – заявили у федерації. – Отже, всі спортсмени мають бути в рівних умовах". Окрім спортсменів, до змагань відтепер допускатимуть і російських та білоруських офіційних осіб, зокрема суддів.

У IBA зазначили, що організація зберігатиме "політичний нейтралітет".

"Федерація закликає до миру та залишається миротворцем у будь-яких конфліктах. Більш того, IBA має обов'язок забезпечити рівне ставлення до спортсменів та офіційних осіб на змаганнях, незважаючи на те, якої вони національності чи де проживають".

Рішення IBA означає, що боксери з Росії та Білорусі зможуть виступати на чемпіонатах світу та Європи. Водночас це не вплине на олімпійську кваліфікацію, яка відбуватиметься не за егідою IBA.

Яким буде статус України

Раніше IBA заявила, що попри усунення Федерації боксу України спортсмени збірної зможуть виступати під власним прапором та використовувати державну символіку. Також у разі перемоги "синьо-жовтих" гратиме український гімн.

Допуск до змагань зберігається й для українських офіційних осіб.

Водночас українські спортсмени не матимуть права змагатися під назвою "Україна": офіційно вони представлятимуть "Українську збірну IBA" (IBA Ukrainian Team).

"IBA глибоко переконана, що спортсмени не мають страждати, хоч які б були обставини, та повинні мати змогу представляти свою країну з гордістю", – додали у міжнародній федерації.

Читайте також: Частина збірної України з боксу залишилася на юніорському Євро попри бойкот: як це пояснюють

Що відомо

  • Попри те, що до виборів президента IBA цього року не допустили головного конкурента Крємльова Боріса ван дер Ворста, що було визнано незаконним, Крємльов зберіг пост президента. Більшість членів IBA проголосували за те, аби не проводити перевибори. У Міжнародному олімпійському комітеті були "надзвичайно схвильовані" таким рішенням.
  • Через залежність IBA від "Газпрому", співпрацю з яким підтримує Крємльов, бокс ризикує не повернутися до програми Олімпійських ігор.
  • Федерація боксу України була усунута через невизначеність із легітимністю керівництва організації. IBA вимагає визнати президентом ФБУ Володимира Продивуса, тоді як, згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб та громадських формувань, очільником є Кирило Шевченко.

Як у спорті реагують на війну Росії проти України

На початок