Україна втратила право на проведення Євро-2023 з волейболу, але отримала місце на турнірі і право на Євро-2025

Україна втратила право на проведення Євро-2023 з волейболу, але отримала місце на турнірі і право на Євро-2025

Ексклюзивно
Україна втратила право на проведення Євро-2023 з волейболу, але отримала місце на турнірі і право на Євро-2025
. Збірна України з волейболу, фото: volleyballworld.com

Ексклюзивний коментар президента ФВУ Михайла Мельника для Суспільне Спорт.

Україна не буде однієї з країн-господарок чоловічого чемпіонату Європи-2023. Відповідна інформація з'явилася на сайті ЄКВ, де серед господарок не зазначена Україна. Суспільне Спорт звернулося за коментарем до президента Федерації волейболу України Михайла Мельника, який підтвердив цей факт.

Одна з груп Євро-2023 з волейболу мала пройти в Україні, однак через повномасштабне вторгнення Росії та війну на території України проведення турніру було під питанням. Уже влітку 2022 року Михайло Мельник у подкасті "Коментаторська" зазначав, що найімовірніше турнір заберуть в України.

Тепер це підтверджено офіційно. Змагання замість України прийматиме Ізраїль. Відповідно, чотирма країнами-господарками стануть Італія, Північна Македонія, Болгарія та Ізраїль.

Водночас, збірна України усе одно потрапить на турнір та гратиме у фінальній частині Євро-2023, хоч і не змагалася у кваліфікації.

"Те, що нас позбавили статусу господарів чемпіонату Європи, це зрозуміло, бо це фінальна частина, а в нас ще триває війна. Якщо навіть уявити, що вона завтра закінчиться, то навряд чи, ми готові будемо приймати, адже не всі захочуть до нас приїхати. Державі буде не до залів, я так думаю. А те що ми отримали в замін, це участь у фінальній частині Євро-2023. Ми не брали участь в кваліфікації, а вона вже закінчилась. Я не знаю, яким способом це буде, бо вони мені ще раніше натякали на це. Але запевнили, щоб ми не переживали, адже дадуть місце в фінальній частині. Напевне, дадуть “вайлд-кард”. Бо без відбору ми не мали б там бути, адже на останньому Євро ми були 13, а проходить лише топ-8 автоматично", - сказав Михайло Мельник ексклюзивно для Суспільне Спорт.

Також президент ФВУ зазначив, що Україні запропонували стати однією з країн-господарок чемпіонату Європи-2025. Та Мельник не гарантував його проведення в Україні.

"Керівництво ЄКВ нам запропонувало обмін на проведення турніру Євро-2025. Я тільки вчора приїхав з Генерального конгресу, де зустрічався з керівництвом і зокрема президентом ЄКВ. Він підтвердив цю пропозицію про чемпіонат Європи у 2025 році. Але я попросив не поспішати, бо я поки гарантувати не можу і організацію цих змагань. Ми не маємо жодного залу, який би підходив для чемпіонату Європи. Ми в мирний час мали проблеми з тим, як його приймати. Тобто нам дали можливість взяти на себе роль господарів Євро-2025, хіба що ми самі її не зможемо взяти", - пояснив Мельник.

Як розповів президент ФВУ, єдиний зал, що міг би прийняти турнір такого рівня - Палац Спорту в Києві. Однак йому потрібно провести багато роботи всередині. За словами Мельника, "можливо простіше побудувати нову залу".

Що відомо про виступи України на Євро з волейболу

  • Збірна України втретє поспіль зіграє на чемпіонаті Європи з волейболу. У 2019 році українці пройшли до 1/4 фіналу, у 2021 - до 1/8 фіналу.
  • На Євро-2023 зіграють 24 країни, сам турнір відбудеться у серпні-вересні 2023 року.
  • Чинним чемпіоном Європи є Італія, яка восени 2022 року також виграла "золото" чемпіонату світу.
На початок