Росіянам дозволять брати участь у міжнародних змаганнях з джіу-джитсу: на яких умовах це відбуватиметься

Росіянам дозволять брати участь у міжнародних змаганнях з джіу-джитсу: на яких умовах це відбуватиметься

Росіянам дозволять брати участь у міжнародних змаганнях з джіу-джитсу: на яких умовах це відбуватиметься
. JJIF

Керівний орган наполягає на повному нейтралітеті представників країни-агресора.

Міжнародна федерація джіу-джитсу (JJIF) дозволить російським спортсменам брати участь у своїх змаганнях на умовах нейтралітету. Про це повідомляє офіційний сайт організації.

Від початку повномасштабного російського вторгнення в лютому JJIF дотримувалася рекомендацій Міжнародного олімпійського комітету про усунення російських та білоруських спортсменів та офіційних осіб від міжнародних стартів.

Проте на восьмому місяці повномасштабної війни в Україні керівний орган спорту висловив готовність до повернення спортсменів РФ до своїх стартів. У JJIF зазначають, що їхня участь у турнірах буде можливою лише на умовах повного нейтралітету.

Останній передбачає, що на змаганнях не фігуруватимуть державні символи РФ - гімн та прапор, кольори якого будуть заборонені в будь-якій формі. Також у JJIF додали, що нейтральні спортсмени не виступатимуть під егідою Російської федерації джіу-джитсу й мають повністю утримуватися від вживання назви держави-агресора - чи то в повному вигляді, чи то в скороченій формі абревіатури.

Чому в IIJF розглядають скасування повної заборони на участь росіян

У своїй заяві федерація посилається на слова президента МОК Томаса Баха. Минулого місяця той закликав до "об'єднання спортсменів та демонстрації мирного суперництва".

"JJIF не бажає карати спортсменів за рішення їхньої влади, якщо вони не беруть активної участі [в їх реалізації]. Відтак ми не можемо прирівнювати злочини, скоєні владою, до дій всіх спортсменів", - йдеться у зверненні організації.

Водночас в JJIF додали, що продовжують стояти на боці України в її війні з Росією на тлі невиправданої агресії останньої.

"Ми повністю солідарні з українським народом та Українською федерацією джіу-джитсу. JJIF готова надати українській федерації будь-яку можливу допомогу для забезпечення її участі в змаганнях".

В організації пообіцяли стежити за подальшими діями МОК. А також висловили готовність адаптувати свої майбутні рішення до подальших подій.

Що відомо

  • У вересні міжнародна спортивна група Global Athlete виступила проти планів МОК повернути РФ та Білорусь до міжнародних змагань.
Читайте також: Міжнародна група Global Athlete виступила проти планів МОК повернути РФ та Білорусь до світового спорту: текст заяви
  • Ймовірність повернення до своїх турнірів росіян та білорусів також розглядають у Міжнародній федерації лижного спорту. Остання може ухвалити відповідне рішення вже наступного місяця.
  • У вересні після тимчасового дозволу на участь росіян та білорусів у своїх змаганнях Міжнародна федерація дзюдо вирішила повністю відсторонити представників країн-агресорів до початку 2023 року.
На початок