"Виникли проблеми". Чому чемпіонат України з літнього біатлону пропускають лідерки жіночої збірної: пояснення тренера

"Виникли проблеми". Чому чемпіонат України з літнього біатлону пропускають лідерки жіночої збірної: пояснення тренера

Ексклюзивно
"Виникли проблеми". Чому чемпіонат України з літнього біатлону пропускають лідерки жіночої збірної: пояснення тренера
City Biathlon

Ексклюзивний коментар Олександра Кравченка для Суспільне Спорт.

У Сянках на Львівщині стартував перший дорослий чемпіонат України з біатлону з початку повномасштабного вторгнення Росії. Проходить він за скороченою процедурою, складається лише з чотирьох гонок.

Чоловіча збірна України виступає на турнірі в повному складі, з усіма учасниками команди "А". Натомість у жінок серед основи - Анастасія Меркушина, Дар'я Блашко та Анна Кривонос. Відсутні Юлія Джима, Ірина Петренко, Олена Білосюк та Валентина Семеренко.

Чемпіонами України в спринті стали Анастасія Меркушина та Артем Тищенко. Після цих гонок Суспільне Спорт поспілкувалося з тренером жіночої команди Олександром Кравченком про причини відсутності кількох біатлоністок на старті та його враження від першої гонки.

Читайте також: Анастасія Меркушина та Артем Тищенко виграли спринт на чемпіонаті України з літнього біатлону: результати
  • Про роль та значення цього літнього чемпіонату

"Чемпіонат чисто інформативний за підсумками літнього сезону: що вдалося зробити, що - ні, що можна поправити до зими. До снігу ще є місяць. Чому скорочена програма чемпіонату? Хотіли зробити чотири гонки, але зараз дуже складний час в нашій країні, тому ці кошти більше потрібні на фронті для бійців, тож вирішили скоротити програму. Спершу не хотіли взагалі проводити, але домовилися, що за скороченою програмою нам зробили цей чемпіонат".

  • Про склад жіночої команди та проблеми зі здоров'ям біатлоністок

Такий склад вийшов, тому що виникли проблеми. Ми думали і планували, що в Сянках буде вся команда. Але в Олени [Білосюк] в Обертіллаху за десять днів до кінця збору почалися проблеми з коліном. Зараз вона розбирається вдома, що там у неї таке трапилося, тому вона сюди не приїхала.

Що стосовно Валі [Семеренко], [у мене] інформація від [Ігоря] Ященка, вона працює в команді "Б. То вона тут захворіла на зборі, теж лікується. Тому що тут дуже неспрятливі погодні умови були, весь час дощ - думаю, від цього захворіла.

[Юлія] Джима залишилася в Європі, вона сюди не їхала. У Іри [Петренко] зараз вирішуємо питання: у неї загострення хвороби, яка тягнеться з минулого року. Ми вирішили, що їй краще вилікуватися, щоб вона в нормально стані, здорова приїхала - я розраховую на наступний збір. Але побачимо, що скажуть лікарі і наш лікар команди, і будемо вирішувати.

  • Оцінка виступу результатів спортсменок у спринті

Стосовно виступу Дар'ї [Блашко], то ми на останньому зборі були разом: і чоловіча, і жіноча команда. Я її там бачив, вони бачили нашу роботу. Тому для мене це не зовсім нове. Ту роботу від команди Санітри, яку я бачив, то вони зробили дуже об'ємну велику роботу, може це і трохи вплинуло на її хід. Але стрільба мені дуже сподобалося, добре працювала на рубежі - один промах, може бути.

Що стосовно Насті [Меркушиної], Ані [Кривонос] та Саші Меркушиної, то можу сказати: функціональним станом більш-менш задоволений, а те що не вийшло у Ані та Саші зі стрільбою, будемо розбиратися. Коротко проаналізували стрільбу, а детальніше будемо на зборі.

Що відомо

На початок