Міжнародна група Global Athlete виступила проти планів МОК повернути РФ та Білорусь до світового спорту: текст заяви

Міжнародна група Global Athlete виступила проти планів МОК повернути РФ та Білорусь до світового спорту: текст заяви

Міжнародна група Global Athlete виступила проти планів МОК повернути РФ та Білорусь до світового спорту: текст заяви
. Фото: AP Photos

Країни-агресори мають бути усунені від спорту до виведення військ з України, йдеться у зверненні.

Міжнародна група Global Athlete виступила з публічною заявою, в якій підкреслила важливість подальшого недопущення російських та білоруських спортсменів до міжнародних змагань на тлі повномасштабної війни в Україні. Текст заяви було оприлюднено на її офіційному сайті.

Від початку повномасштабного російського вторгнення до України Міжнародний олімпійський комітет виступив із рекомендацією про усунення РФ та Білорусі від міжнародного спорту. У ній ішлося про те, що спортсмени та офіційні особи, які представляють дві країни-агресорів, не мають бути допущені до світових та континентальних стартів.

Відтоді більшість спортивних федерацій дотрималася рекомендації, хоча в окремих видах спорту, зокрема велоспорті й тенісі, росіянам та білорусам дозволили продовжити виступи на умовах нейтралітету. А вже у серпні очільник МОК Томас Бах запевнив, що його організація поки не планує відмовлятися від власної ініціативи.

А втім, після заяви Баха від окремих спортивних посадовців лунали заяви із намірами так чи інакше повернути Росію та Білорусь до світового спорту. Зокрема, очільниця Олімпійського комітету США Сьюзенн Лайонс розповіла, що МОК шукає шляхи для такого повернення та вирішує, в якому форматі воно може відбутися. А генеральний секретар Міжнародної федерації лижного спорту Мішель Віон зазначив, що його організація може ухвалити рішення про допущення росіян та білорусів ще до кінця 2022 року.

Читайте також: Міжнародна федерація лижного спорту розглядає можливість повернення до змагань спортсменів РФ та Білорусі: заява генсека

Про що звернення Global Athlete

На подібні заяви й відреагували у Global Athlete. Своє звернення вони підготували за підтримки "сотень українських спортсменів", окресливши в ньому причини, з яких РФ та Білорусь не можуть повернутися у великий спорт до повного виведення російських військ з української території.

"За останні вісім років Росія та Білорусь розлучили цілі родини та позбавили життів тисячі невинних громадян України. Хоча ми визнаємо, що Міжнародний олімпійський комітет не може зупинити насильство, нам відомо, що МОК як лідер у світі спорту має сильну позицію, аби запобігти тому, що Росія використовуватиме свої спортсменів як засіб ведення своєї міжнародної політики. Це залишається постійною тактикою російської влади та майже напевно приведе до успіхів, якщо з'явиться нагода використовувати своїх атлетів знову.

Використавши Олімпійські ігри для просування своєї геополітичної позиції напередодні вторгнення до України, Росія перетворила спорт на театр цієї війни. Росія використала Олімпіаду-2022 в Пекіні, прямо перед вторгненням, для посилення своїх взаємин із Китаєм. У 2014 році Росія схожим чином скористалася домашньою Олімпіадою в Сочі та спонсоровану з бюджету допінгову програму для посилення свого міжнародного становища перед анексією Криму.

Росія також використовує своїх спортсменів - як до війни, так і під час неї - у державній пропаганді та підвищила спортсменів у званні в збройних силах. Росія доводить знову і знову, що спортсмени є невід'ємною частиною її міжнародної політики. Якщо російським спортсменам дозволять повернутися до міжнародних змагань, держава знову використає їх для посилення воєнних зусиль та відволікання від злочинів в Україні.

Ми визнаємо, який ефект матиме відсторонення російських та білоруських спортсменів на їхні життя та виступи на світовій арені. Вони - не та сила, що відповідальна за цю війну. Це важке рішення з реальною людською ціною. Проте рішення про відсторонення російських та білоруських спортсменів значно переважає причинити скасувати цей бан", - пишуть в організації.

Як у світі реагують на війну в Україні

На початок