15 футболісток збірної Іспанії готові оголосити бойкот через головного тренера: у чому причина

15 футболісток збірної Іспанії готові оголосити бойкот через головного тренера: у чому причина

15 футболісток збірної Іспанії готові оголосити бойкот через головного тренера: у чому причина
AP

В іспанській федерації не пристали на вимоги своїх гравчинь.

Одразу 15 футболісток збірної Іспанії вимагають відставки головного тренера Хорхе Вільди. Про це повідомляє Sky Sports.

Вільда очолив збірну у 2015 році. Відтоді команда під його керівництвом двічі виходила до чвертьфіналу чемпіонатів Європи (2017, 2022) та одного разу - до 1/8 фіналу чемпіоната світу (2019). До призначення тренером національної збірної той очолював юнацькі збірні Іспанії у вікових категоріях U17 та U19.

Проте значна частина футболісток більше не готові виступати за збірну, очолювану Вільдою. За інформацію джерел видання, гравчині незадоволені тим, як тренерський штаб збірної підходить до вирішення питання травмованих, атмосферою в роздягальні, підбором Вільдою складу та його тренувальним процесом.

15 футболісток, чиї прізвища не були оприлюднені, погрожують бойкотувати виклики до збірної, якщо Королівська іспанська футбольна федерація (RFEF) не призначить нового тренера. Та в останній зайняли категоричну позицію з цього питання.

Як відреагували у федерації

RFEF виявила повну солідарність з Вільдою. Там зазначили, що готові замінювати бойкотуючих футболісток гравчинями зі складу команд молодших вікових категорій.

"RFEF не дозволить футболісткам ставити під сумнів тривалість роботи головного тренера та його штабу. Ці рішення не мають відношення до їхніх повноважень. Федерація не визнає жодного тиску від жодного зі спортсменів в ухваленні спортивних рішень. Такі маневрі - далекі від зразкової поведінки, виходять за межі цінностей футболу та спорту і є шкідливими.

Згідно з іспанським законодавством, неприбуття до національної збірної вважається дуже серйозним порушенням і може каратися дискваліфікацією на термін від двох до п'яти років. На противагу до дій цих спортсменок RFEF хоче заявити, що не буде вчиняти до них тиск. Та не викликатиме тих футболісток, що не хочуть носити футболку збірної Іспанії. Федерація запрошуватиме тільки відданих гравчинь, навіть якщо їм доведеться грати поряд з юними партнерками.

Це питання вже вийшло за межі футбольного та є питанням гідності. Вибір складу не підгягає обговоренню. Це безпрецедентна ситуація в історії іспанського та світового футболу - як серед чоловіків, так і серед жінок", - йдеться в офіційній заяві RFEF.

Що відомо

  • Іспанія вже кваліфікувалася на чемпіонат світу з футболу 2023 року в Австралії та Новій Зеландії. Підопічні Вільди посіли перше місце в таблиці відбіркової групи "В".
  • Своїх суперниць на ЧС-2023 іспанки отримають 22 жовтня. 32 команди-учасниці фінальної частини будуть розділені на вісім груп по чотири команди.
  • У серпні УЄФА визнав півзахисницю збірної Іспанії та "Барселони" Алексію Путельяс найкращою футболісткою року в Європі.
На початок