Росію позбавили права на проведення чемпіоната світу зі спортивної стрільби

Росію позбавили права на проведення чемпіоната світу зі спортивної стрільби

Росію позбавили права на проведення чемпіоната світу зі спортивної стрільби
AP

Наступного року світову першість прийматиме Баку.

Росію позбавили права на проведення чемпіоната світу зі стрільби 2023 року, що натомість відбудеться в азербайджанському Баку. Про це повідомляє Міжнародна федерація спортивної стрільби (ISSF).

Росія мала приймати стрілецьку світову першість вже цього року. Проте через санкції Всесвітнього антидопінгового агентства (WADA), що звинуватило російську сторону в маніпуляції допінг-пробами спортсменів у московській лабораторії, проведення турніру в РФ відклали до 2023 року.

ISSF не наводить конкретну причину для перенесення змагань до Баку. Та ймовірним приводом для цього може слугувати позиція Міжнародного олімпійського комітету, що рекомендував спортивним федераціям утриматися від проведення своїх змагань в Росії та Білорусі на тлі повношмастабної війни, яку обидві держави з лютого ведуть в Україні.

На рішення виконавчого комітету ISSF також могла вплинути фігура президента організації, російського олігарха Владіміра Лісіна. У квітні українська федерація спортивної стрільби звинуватила функціонера в тісних зв'язках з владою РФ та відмовилася через це від фінансової допомоги з боку ISSF на тлі повномасштабної війни.

Читайте також: В Україні відмовляться від фіндопомоги Міжнародної федерації стрільби через росіянина, що її очолює

Що відомо

  • У вересні-жовтні цього року світову першість зі стендової стрільби прийматиме хорватський Осієк. Змагання розпочнуться 19 вересня й триватимуть до 12 жовтня.
  • 12 жовтня в єгипетському Каїрі має розпочатися чемпіонат світу з кульової стрільби. Турнір триватиме упродовж двох тижнів до 25-го числа.
  • Як повідомляє видання Inside the Games, російський президент ISSF Лісін має намір переобиратися на посаду. Відповідні вибори пройдуть на Конгресі ISSF, що в листопаді цього року проходитиме в Каїрі.

Як у спорті реагують на війну Росії проти України

На початок