Збірна України візьме участь у чемпіонаті світу-2022 з художньої гімнастики: склад команди та розклад

Збірна України візьме участь у чемпіонаті світу-2022 з художньої гімнастики: склад команди та розклад

Збірна України візьме участь у чемпіонаті світу-2022 з художньої гімнастики: склад команди та розклад
. Getty Images

На світовій першості Україна буде представлена у складі дев'ятьох гімнасток.

Збірна України візьме участь у чемпіонаті світу-2022 з художньої гімнастики, який відбудеться з 14 по 18 вересня у болгарській Софії. На офіційному сайті Міжнародної федерації гімнастики опублікована оновлена заявка українок.

Чемпіонат світу-2022 - другий великий міжнародний старт за участі збірної України. У червні відбувся чемпіонат Європи, на якому українські гімнастики не здобули жодньої нагороди.

На чемпіонаті світу-2022 з художньої гімнастики будуть розіграні дев'ять комплектів нагород: п'ять - в особистих змаганнях (багатоборство та окремі види), три - у групових (багатоборство та окремі види). Ще один комплект нагород розіграють у командній першості.

До складу збірної України увійшли дев'ять гімнасток. Серед них немає Христини Пограничної, яка виступила на попередньому чемпіонаті світу. У середині серпня гімнастка розповідала у коментарі YouTube-каналу "Перший західний", що лише закінчує реабілітацію перед стартом підготовки до міжнародних змагань після операції на нозі.

Водночас виступить на чемпіонті світу Вікторія Онопрієнко, для якої це буде другий чемпіонат світу у кар'єрі. У 2021 році Онопрієнко посіла п'яте місце в особистому багатоборстві, а також тричі фінішувала у топ-8 - сьоме місце у вправах з булавами та два восьмих - у вправах з обручем та м'ячем.

Склад збірної України на чемпіонат світу-2022 з художньої гімнастики

  • Особисті змагання: Поліна Каріка (обруч, м'яч, булави), Вікторія Онопрієнко (обруч, м'яч, булави, стрічка), Поліна Городнича (стрічка)
  • Групові змагання: Єлизавета Азза, Дарина Дуда, Ніколь Красюк, Діана Баєва, Анастасія Возняк, Олександра Ющак

Що відомо

  • На минулому чемпіонаті світу з художньої гімнастики збірна України залишилася без медалей. При цьому українки двічі зупинялися у кроці від нагороди - четверте місце Христини Пограничної у вправах зі стрічкою та збірної України у командній першості.
  • За всю історію участі у чемпіонатах світу з художньої гімнастики українки завоювалаи 91 медаль (25+28+38). За цим показником Україна поступається лише Росії (205) та Болгарії (175).
  • На чемпіонаті світу-2022 не змагатимуться російські та білоруські гімнастки, яких усунули від міжнародних турнірів через повномасштабне вторгнення РФ в Україну.

Розклад чемпіонату світу-2022 з художньої гімнастики

  • Середа, 14 вересня. Особисті змагання. Кваліфікація та фінали (обруч, м'яч).
  • Четвер, 15 вересня. Особисті змагання. Кваліфікація та фінали (булави, стрічка).
  • П'ятниця, 16 вересня. Групові змагання. Кваліфікація / багатоборство.
  • Субота, 17 вересня. Особисті змагання. Фінал багатоборства.
  • Неділя, 18 вересня. Групові змагання. Фінали в окремих видах (5 обручів, 3 стрічки + 2 м'ячі).
На початок