Білоруська легкоатлетка Тімановськая отримала громадянство Польщі через рік після спроби депортації з Олімпіади-2020

Білоруська легкоатлетка Тімановськая отримала громадянство Польщі через рік після спроби депортації з Олімпіади-2020

Білоруська легкоатлетка Тімановськая отримала громадянство Польщі через рік після спроби депортації з Олімпіади-2020
. AP

І розраховує відновити виступи на міжнародних турнірах вже у складі Польщі.

Білоруська легкоатлетка Крисціна Тімановськая отримала польське громадянство через рік після того, як влада Білорусі намагалася її насильно депортувати з Олімпіади у Токіо. Про це повідомила сама спортсменка на своїй сторінці в Instagram.

Крісціна Тімановськая - колишня білоруська спортсменка, яка спеціалізується у бігу на короткі дистанції. Тімановськая увійшла до складу збірної Білорусі на Олімпіаду-2020, де мала виступити у бігу на 200 метрів.

Однак на Іграх у Токіо ексбілоруська атлетка так і не виступила, спричинивши великий скандал. Влада Білорусі намагалася силоміць вивезти спортсменку з Токіо через її небажання брати участь в естафеті 4х400 метрів, на якій вона і не мала змагатися.

Читайте також: Білоруську легкоатлетку намагалися депортувати з Токіо через рішення "згори". Що про це відомо

Зрештою, спортсменку під охорону взяла поліція Японії, а сама Тімановськая у підсумку отримала візу та притулок у Польщі. Тепер ж ексбілорусці надали польське громадянство.

Тімановськая вже встигла здобути першу медаль у статусі польської спортсменки - на командному чемпіонаті Польщі. Там вона стала срібною призеркою бігу на 100 метрів.

"Нарешті, після тривалого часу, я можу виходити на змагання без проблем та представляти свій клуб. Не можу дочекатися моменту, щоб представляти Польщу на міжнародній арені, а зараз хочу подякувати усім, хто допоміг мені у найскладніший для мене рік", - написала Тімановськая.

Що відомо

  • Крісціна Тімановськая - 25-річна білоруська легкоатлетка, що спеціалізується у бігу на короткій дистанції. 2-разова призерка Європейських ігор-2019 - "срібло" у бігу на 100 метрів та у командних змаганнях.
  • Після інциденту за участі Тімановської Міжнародний олімпійський комітет вирішив скасувати та позбавити акредитації двох тренерів - Артура Шимака та Юрія Майсевича, які й намагалися її силоміць вивезти з Токіо.
  • На початку січня 2022 року у Білорусі відсторонили від змагань за "підтримку опозиції" двох лижниць - Світлану Андріюк та Дар'ю Долідович.
Читайте також: Білоруських лижниць відсторонили від змагань за підтримку опозиції
  • З початком повномасштабного вторгнення РФ в Україну Білорусь, яка підтримує Росію у війні, відсторонили у переважній більшості видів спорту.
На початок