"Що думають українці, не так цікаво?" Марта Костюк відмовилася від участі у благодійному заході US Open: у чому причина

"Що думають українці, не так цікаво?" Марта Костюк відмовилася від участі у благодійному заході US Open: у чому причина

"Що думають українці, не так цікаво?" Марта Костюк відмовилася від участі у благодійному заході US Open: у чому причина
AP

Запрошення на виставковий івент отримали представники двох країн-агресорів.

Марта Костюк відреагувала на ініціативу організаторів US Open провести виставковий захід Tennis Plays For Peace ("Теніс грає за мир"), на який на тлі війни в Україні було запрошено екслідерку світового рейтингу Вікторію Азарєнку з Білорусі.

Про відповідну ініціативу організаторів стало відомо у серпні. Серед учасників заходу будуть одні з найбільших зірок світового тенісу - Рафаель Надаль, Іга Швьонтек та Карлос Алькарас.

На заході очікується й присутність Азарєнки - білоруської тенісистки, що раніше виступала проти заборони на виступ представників Росії та Білорусі на цьогорічному Вімблдоні. Костюк запевняє, що через це відмовилася від участі у заході.

У розгорнутому коментарі Марта розповіла, що Азарєнка не комунікувала з українським тенісистками з приводу війни, яку Росія провадить в Україні за підтримки її держави.

Що сказала Костюк

"Звичайно, я отримала запрошення [на івент]. Гадаю, усі наші гравці його отримали. Коли дізналися я та Леся Цуренко - кажу зараз тільки про нас, бо ми ні в кого не питали, - що на заході будуть представники Росії чи Білорусі, я одразу сказала, що брати участь у цьому не буду.

По-перше, в українських спортсменів ніхто не запитав, чи є у них таке бажання, аби хтось з цих гравців був присутнім. Це, звісно, нікому не цікаво. Це День незалежності України, але що думають українці - це не цікаво, так?

По-друге, незрозуміла причина того, що вони покликали Вікторію Азарієнку. Від неї не було жодної відкритої допомоги у наш бік. Зі мною вона не спілкувалася, але мені відомо, що вона спілкувалася із Сергієм Стаховським, з [чоловіком Еліни Світоліної] Гаелем Монфісом у Мадриді. Зі мною особисто жодного діалогу не було, хоча не можна сказати, що я була непомітною. Можливо, я не настільки помітна, тому що в мене недостатньо високий рейтинг, аби зі мною поговорити. Але я кажу не про це, а про те, що від самого початку війни я була достатньо активною. Я була однією з тих, хто частіше коментував війну, хто також відкрито підтримала бан гравців і [казала,] що це взагалі неприпустимо - те, що відбувається. І хоча я була однією з найактивніших у своїх висловлюваннях, зі мною в неї не було жодних контактів. Бажання поговорити, напевне, теж не було.

Тож я не розумію, чому саме її покликали, я не можу зрозуміти, чому вона взагалі на це йде. Знаючи, які в неї стосунки з нами усіма. Не було такого, аби вона з нами з усіма зустрілася та сказала: «Прошу, от вам 10 тисяч - ви знаєте, кому потрібно допомогти». Такого навіть близько не було. З нами у неї жодних особистих хороших стосунків немає.

Я не розумію, власне, наскільки це по-людяному. Чому вона це робить і чому на це йде. Чисто по-людьски, адже вона знає з наших слів, як ми не можемо їх терпіти тут, як ми хочемо, аби їх не було на жодному турнірі, як в Англії. Попри це, вона йде на це. З нами вона навіть не спілкується, а тут просто бере й робить. Я не можу зрозуміти, чому? Чому не може сказати Турам: «Слухайте, українці реально проти, давайте я не дратуватиму їх ще більше, не буду їх провокувати». Чому не можна так сказати? Це я емоційно кажу, звісно. Але ж ми сидимо, розмовляємо про це і просто не розуміємо, що відбувається", - наводить слова Костюк видання "Великий теніс України".

Що відомо

  • Від початку повномасштабного вторгнення Росії до України ATP та WTA - організатори професійних чоловічого та жіночого тенісних турів - не провадили заборону на участь у своїх змаганнях представників двох країн-агресорів. Росіяни та білоруси допускаються до турнірів на умовах нейтралітету, без використання державних прапорів та гімнів своїх держав.
  • Організатори Вімблдону та інших британських трав'яних турнірів цього літа, всупереч загальній реакції тенісного світу на війну в Україні, заборонили брати участь у своїх заходах гравцям з Росії та Білорусі. Це спричинило гостру реакцію з боку тенісної спільноти, а WTA та ATP відмовилися від нарахування Вімблдону рейтингових очок у поточному сезоні.
  • Костюк виступатиме в основній сітці наступного розіграшу US Open у Нью-Йорку. Марта стала однією з чотирьох українок, що розпочнуть турнір з першого раунду. Ще три українки візьмуть участь у кваліфікаційних матчах.
Читайте також: Чотири українські тенісистки заявлені до основної сітки US Open: список
  • Перша ракетка Польщі Губерт Гуркач раніше пообіцяв жертвувати на користь Україні по 100 євро за кожен ейс, що він подасть у прийдешньому розіграші US Open.
На початок