"У мене болить серце. Не знаю, чого очікувати". Ірина Геращенко – про Євро-2022 та вплив новин з України

"У мене болить серце. Не знаю, чого очікувати". Ірина Геращенко – про Євро-2022 та вплив новин з України

Ексклюзивно
"У мене болить серце. Не знаю, чого очікувати". Ірина Геращенко – про Євро-2022 та вплив новин з України
AP Photo/Gregory Bull

Спортсменка розповіла про враження від виступу на чемпіонаті Європи, погану роботу "нижче тулуба" та про те, як на неї вплинула новина про смерть матері Табашник і прийдешній День Незалежності, – для Суспільне Спорт.

Українська стрибунка у висоту Ірина Геращенко стала п'ятою у своєму дебютному фіналі чемпіонату Європи, що завершився в німецькому Мюнхені. Їй знадобилося три спроби, щоб подолати планку 1.93 метра, а висота 1.95 м так і не підкорилася. Попри те, що новоспечена бронзова призерка Євро, сербка Ангеліна Топіч, також дійшла лише до 1.93 м, вона випередила українку завдяки тому, що чисто пройшла всі попередні планки.

Після виступу Геращенко зізналася в коментарі Суспільне Спорт, що не змогла виконати "свої" стрибки: "звичайно, це знов не медаль. Я, напевне, люблю таке: [програвати] за спробами... Була повністю зосереджена в секторі. Прекрасно розуміла, що треба робити, але воно не виходило".

Читайте також: Ярослава Магучіх – перша в історії України чемпіонка Європи зі стрибків у висоту

Геращенко також розповіла Суспільне Спорт про свій ментальний і фізичний стан, а також переживання через війну в Україні.

Що сказала Ірина Геращенко

  • Про виступ у фіналі

"Чесно, щось було не так, але що саме – я досі не зрозуміла. Геть була на себе не схожа, було у фіналі набагато гірше, ніж у кваліфікації. Не можу сказати, у чому причина, а як дізнаюся – то обов'язково скажу. На жаль, зараз так. Це були мої стрибки – я розумію, що показала максимум, що могла зробити сьогодні".

  • Про ментальний і фізичний стани

"Я взагалі не відчувала свого стрибка, розумію, що це не психологічно, адже психологічно я була рівна та спокійна, не хвилювалася, не була занадто агресивна. А от нижче тулуба в мене щось сталося. Не знаю, чому ноги відмовили зі мною працювати, але таке теж буває. Шкода, що це сталося у фіналі чемпіонату Європи. Якби ж у кваліфікації – цього було б достатньо. У мене нема жодних виправдань, немає ніяких слів".

Читайте також: "Прекрасно розуміла, що треба робити, але не виходило". Стрибунка у висоту Геращенко – про безмедальний виступ на Євро
  • Про відновлення після чемпіонату світу

"Переїзд? Він вплинув, коли я була на етапі Діамантової ліги в Польщі, але після цього я відновилася, усе було нормально. Я сюди їхала в гарному, спокійному, технічному й психологічному стані. Але так, п'яте місце".

  • Про подальші плани на сезон

"Попереду два етапи Діамантової ліги26 серпня – Лозанна (Швейцарія), 2 вересня – Брюссель (Бельгія), а потім додому. Це також грає важливу роль. Я пів року не була вдома – дуже хочу додому".

  • Про вплив новин з України

"У фіналі не склалося у всіх у секторі? Напевне, так. Я можу сказати хіба за себе, Ярославу [Магучіх] та Юлю [Левченко]. У нас зараз інша ситуація, ніж у дівчат, які стрибають у секторі. Мене перед кваліфікацією дуже підкосила ситуація з Катею Табашник. Зараз я намагаюся про це не думати. Але про це неможливо не думати".

"Я абстрагувалася від новин, але розумію, що зараз дуже багато говорять про 24 серпня, про День Незалежності. У мене зараз тренер їде додому, чоловік, який приїхав за свої кошти, теж їде додому, батьки вдома. У мене болить серце. Не знаю, чого очікувати".

"Це не відмазки, я про це не думала в секторі. Але, можливо, напередодні воно також позначалося. Але я була в гарній формі, нормальній. Зараз послухаю ще від тренера [аналіз]: знаю, що вона скаже, що я не бігла. Я знаю, я не бігла й не стрибала в принципі. Прикро, що це чемпіонат Європи. Комерційні старти ще будуть, а [наступний] чемпіонат Європи – аж за два роки".

Читайте також: "Якби знала причину, напевне, було б краще". Юлія Левченко оцінила свій виступ на чемпіонаті Європи-2022

Що відомо

  • Ірина Геращенко – 27-річна українська стрибунка у висоту, яка представляє Київ; віцечемпіонка Європи-2021 у приміщенні, посіла четверті місця на Олімпіаді-2020 та чемпіонаті світу-2022.
  • На чемпіонаті світу-2022 Геращенко встановила особистий рекорд, уперше в кар'єрі стрибнувши на 2 метри.
  • Першою чемпіонкою Європи з жіночих стрибків у висоту в історії України на цьому Євро стала Ярослава Магучіх (1.95 м). Ще одна українка Юлія Левченко завершила змагання на дев'ятому місці (1.86 м).
Читайте також: "Медаль для України, нашої армії та Катерини Табашник". Ярослава Магучіх - про важливість "золота" на Євро-2022
На початок