"Медаль для України, нашої армії та Катерини Табашник". Ярослава Магучіх - про важливість "золота" на Євро-2022

"Медаль для України, нашої армії та Катерини Табашник". Ярослава Магучіх - про важливість "золота" на Євро-2022

Ексклюзивно
"Медаль для України, нашої армії та Катерини Табашник". Ярослава Магучіх - про важливість "золота" на Євро-2022
Ярослава Магучіх з прапором України, фото: Getty Images

Ексклюзивний коментар чемпіонки Європи для Суспільне Спорт.

Україна завоювала перше в історії "золото" у жіночих стрибках у висоту на рівні чемпіонату Європи. Зробила це 20-річна Ярослава Магучіх у рамках Мультиспортивного Євро-2022, де проходили змагання з легкої атлетики.

Магучіх успішно виконала стрибки на 1.86 м, 1.90 м та 1.95 м, завдяки чому стала одноосібною лідеркою змагань - усі інші дівчата стрибали більше та помилялися. Тож навіть попри те, що нікому (включно з Ярославою) не вдалося стрибнути 1.97 м, саме вона стала чемпіонкою Європи.

Для України це була п'ята медаль в змаганнях з легкої атлетики на рівні Євро-2022, а також лише друга медаль в історії у жіночих стрибках у висоту - і перше "золото".

Читайте також: Ярослава Магучіх – перша в історії України чемпіонка Європи зі стрибків у висоту

Для самої Ярослави - друге "золото" на великих змаганнях на дорослому рівні. Вона виграла "золото" чемпіонату світу у приміщенні у 2022 році, а тепер Євро-2022. Також у її активі "срібло" чемпіонату світу-2022 та "бронза" Олімпіади-2020.

Після виступу Ярослава Магучіх двічі поспілкувалася із Суспільне Спорт. Спершу - одразу після старту у підтрибунних приміщеннях стадіону в Мюнхені, вдруге - після церемонії нагородження.

"Я дуже щаслива, що маю дві нагороди: "срібло" чемпіонату світу та перше "золото" дорослого чемпіонату Європи. Це дуже круто, це медаль для усіх українців, для нашої армії, та для нашої Катерини ТабашникКатерина Табашник втратила матір унаслідок російського обстрілу Харкова кілька днів тому.", - зазначила Ярослава.

Магучіх відзначила, що самим результат незадоволена, але переважає щастя, адже вона стала чемпіонкою. "Звичайно, є [гіркота] після сьогоднішнього виступу: на 1.97 м щось пішло не так. Але будемо розбиратися з цим, ми маємо золоту медаль, тому дуже щаслива".

Щодо важливості цієї медалі, то вона подякувала захисникам України та присвятила її їм.

"Будь-яка нагорода і перемога зараз це для всієї країни, для хлопців, що нас захищають, адже завдяки їм ми маємо можливість тренуватися і захищати честь країни на доріжках. Тому дякую вам велике. Ми всіх переможемо. Слава Україні!"

Уже після церемонії нагородження Ярослава Магучіх ще раз пояснила, що для неї означає ця перемога:

"Медаль була дуже важлива, адже це мій перший дорослий чемпіонат Європи. У мене є золото U18, U20, U23, а тепер є "золото" серед дорослих. Ця медаль дуже важлива для нашої країни, для наших бійців - це медаль для них".

Також Ярослава відповіла на запитання про думки, які були в її голові під час церемонії нагородження. І заявила, що основна думка - повернення додому.

"Думки були, коли я бачила прапор. Думки були про те, що у вересні я повертаюся додому, дуже хочеться додому. Думки були, що ще два старти - і я буду вдома, буду в рідний країні. Такі думки. Я дуже щаслива, що команда прийшла підтримати, усі співали наш гімн, це дуже круто. Я думаю, що ми заспіваємо наш гімн ще багато разів і обов'язково переможемо", - резюмувала Магучіх.

Дивіться повне відео фіналу Євро-2022 зі стрибків у висоту

На початок