Україна "бронзою" в останньому фіналі закінчила виступи на Євро-2022 з веслування: медальний залік

International Canoe Federation

Останньою володаркою нагороди стала Людмила Бабак.

Збірна України закінчила виступи у веслуванні на Мультиспортивному чемпіонаті Європи, що проходить у Мюнхені.

В останній день Мультиспортивного чемпіонату Європи Україна взяла участь у 14 фіналах. Три з них на дистанціях 5000 метрів, які були перенесені з 20 на 21 серпня через складні погодні умови.

Перед заключними фіналами на довгі дистанції Україна здобула три нагороди. Дві - у паравеслуванні, а ще одну - "срібло" - зусиллями Людмили Лузан у каное-одиночці (200 метрів).

У чоловічій та жіночій байдарці-одиночці на дистанції 5000 метрів Україна залишилася за межами топ-3. Причому Діана Соловйова не фінішувала у своєму фіналі, а Олександр Сиромятніков взагалі не стартував.

Тож останній шанс вибороти медаль для України у веслуванні мала Людмила Бабак - 2-разова бронзова призерка Євро на дистанції 5000 метрів.

Бабак вдалося зачепитися за нагороду. На фініші українка програла іспанці Марії Корбері та німкені Анніці Лоске, але здобула "бронзу".

Веслування на байдарках і каное. Євро-2022. Каное-одиночки (жінки), 5000 м. Фінал

1. Марія Корбера (Іспанія) - 25:46.953 хв
  2. Анніка Лоске (Німеччина) - 26:42.746 хв
  3. Людмила Бабак (Україна) - 26:48.788 хв

Таким чином, Україна закінчила виступи на чемпіонаті Європи з веслування з вісьмома нагородами. Єдине "золото" в активі Людмили Лузан та Анастасії Четверікової, які тріумфували у каное-двійці на дистанції 500 метрів.

Усі медалі України на Євро-2022 у веслуванні

• "золото": Людмила Лузан і Анастасія Четверікова (каное-двійка, 500 м)
  • "срібло": Людмила Лузан (каное-одиночка, 200 м; каное-одиночка, 500 м), Владислав Єпіфанов (каное-одиночка, VL3, 200 м), Микола Синюк (байдарка-одиночка, KL2, 200 м)
  • "бронза": Наталія Лагутенко (каное-одиночка, VL3, 200 м), Марина Мажула (байдарка-одиночка, KL1, 200 м), Людмила Бабак (каное-одиночка, 5000 м)

У медальному заліку чемпіонату Європи з веслування Україна посіла восьме місце. Українці вибороли вісім нагород.

Переможцями заліку стали веслувальники з Угорщини. Вони виграли 17 медалей, дев'ять з яких - золоті.

Медальний залік Євро-2022 з веслування (топ-5)

• 8. Україна: 1+4+3 = 8

• На попередньому Євро-2021 Україна здобула з 13 нагородами (вісім - у веслуванні, п'ять - у паравеслуванні). При цьому паравеслувальники ще й стали переможцями медального заліку.
  • Найбільшу кількість нагород у складі збірної України здобула Людмила Лузан. Вона ж є абсолютною лідеркою за медалями на всьому Мультиспортивному Євро від України - три нагороди.
  • Веслування на байдарках і каное - наймедальніший турнір для України на Мультиспортивному Євро. Ще по чотири медалі українці виграли у легкій атлетиці та академічному веслуванні та по дві - у велоспорті та спортивній гімнастиці.