19-річний Ілля Ковтун - 11-й в особистому багатоборстві на Мультиспортивному Євро у спортивній гімнастиці

. Ілля Ковтун, фото: AP Photos

Як виступили українці в особистому багатоборстві.

Друга частина чемпіонату Європи зі спортивної гімнастики розпочалася з чоловічого багатоборства. Ці змагання були ключовими як у контексті медальної боротьби в особистому багатоборстві, так і у плані кваліфікації до фіналів на окремих знарядах та командного багатоборства.

Від України у цей змагальний день виступили п'ять гімнастів: Петро Пахнюк, Ілля Ковтун, Ігор Радівілов, Микита Мельников та Пантелей Колодій. Однак за медалі в особистому багатоборстві боролися лише Пахнюк та Ковтун - решта гімнастів змагалися за потрапляння до фіналів на окремих снарядах.

Головним претендентом на подіум у складі України в особистому багатоборстві був Ілля Ковтун. На Євро-2021 український гімнаст став бронзовим призером. А, враховуючи відсутність росіян Нікіти Нагорного та Давіда Бєлявского (спортсмени з РФ та Білорусі відсторонені від міжнародних змагань) саме Ковтун ставав одним з головних претендентів на "золото".

Старт українських гімнастів відбувся у заключній третій ротації. Ковтун та Пахнюк мали виступити на шести снарядах: вільних вправах, вправах на коні та кільцях, опорному стрибку, паралельних брусах та перекладині.

Ковтун зміг показати найвищий результат серед усіх гімнастів у вправах на паралельних брусах, отримавши високий бал (14.766). Однак суттєво погіршив свої шанси у боротьбі на "золото" після виступу на перекладині, де отримав лише 12.433.

Остаточно шанси на медалі 19-річний гімнаст втратив під час передостанньої вправи на кільцях. За неї Ковтун отримав лише 12.566 бали.

У підсумку Ковтун не зміг увійти навіть у топ-10 особистого багатоборства, посівши 11-е місце. А ось Петро Пахнюк фінішував на 35-й позиції.

Чемпіоном Європи у багатоборстві став британець Джо Фрейзер. За сумою балів він випередив двох представників Туреччини - Ахмета Ундера та Адема Азіла.

Мультиспортивне Євро. Спортивна гімнастика, особисте багатоборство. Фінал

1. Джо Фрейзер (Велика Британія) - 85.565
  2. Ахмет Ундер (Туреччина) - 85.131
  3. Адем Азіл (Туреччина) - 84.465

...

• 11. Ілля Ковтун (Україна) - 81.997 (14.466 - вільні вправи, 13.366 - кінь, 12.566 - кільця, 14.400 - опорний стрибок, 14.766 - паралельні бруси, 12.433 - перекладина)
  • 35. Петро Пахнюк (Україна) - 77.865 (12.600 - вільні вправи, 11.733 - кінь, 12.733 - кільця, 14.466 - опорний стрибок, 13.000 - паралельні бруси, 13.333 - перекладина)

• У 2022 році Ілля Ковтун був непереможним на етапах Кубка світу на паралельних брусах: він виграв чотири поспіль "золота", чого в цьому сезоні не вдалося жодному гімнасту, та в підсумку вперше в кар'єрі став володарем Кубка світу на цьому снаряді.
  • Також у сезоні Кубка світу-2022 Ковтун виграв "срібло" на коні в Котбусі й у вільних вправах у Досі та дві "бронзи" на поперечині в Досі й Баку.
  • Крім "бронзи" на Євро багатоборстві у 2021-му, Ковтун також став бронзовим призером чемпіонату світу й Європи та дебютував на Олімпійських іграх (11-е місце в багатоборстві).