Перейти до основного змісту
"На змаганнях все йде не так, як потрібно". Метальниця молота Ірина Климець за добором вийшла у фінал Євро: результат

"На змаганнях все йде не так, як потрібно". Метальниця молота Ірина Климець за добором вийшла у фінал Євро: результат

Ексклюзивно
"На змаганнях все йде не так, як потрібно". Метальниця молота Ірина Климець за добором вийшла у фінал Євро: результат
. AP

Українка вдруге виступатиме у фіналах континентальної першості.

На чемпіонаті Європи з легкої атлетики, що проходить у рамках Мультиспортивного Євро в Мюнхені, стартували змагання з метання молота серед жінок.

У кваліфікації стартувала українка Ірина Климець. Представниця Волинської області змагалася за свій другий поспіль фінал чемпіонатів Європи, куди також виходила на континентальній першості-2018. Того року Климець посіла на Євро 11-ту підсумкову сходинку.

На змагання в Мюнхені Климець приїхала після чемпіоната світу-2022. В Юджині українська метальниця не зуміла кваліфікуватися до фіналу, у відборі показавши лише 22-й найкращий результат - 68.12 метра.

Читайте також: Українська метальниця молота Ірина Климець не вийшла до фіналу чемпіонату світу з легкої атлетики

Для виходу у фінал Євро учасницям необхідно було виконати норматив у 72.5 метра або ввійти до числа 12 найкращих учасниць відбору. У кваліфікації змагань у Мюнхені Климець метнула снаряд на 67.87 метра. Цей результат став лише восьмим у першій відбірковій групі, в якій змагалася Ірина.

Та Климець все ж зуміла пройти до фіналу завдяки результатам спортсменок у другій кваліфікаційній групі, де жодна з учасниць не виконала нормативу, а за добором до фіналу пробилися лише чотири метальниці. Одна з них - полячка Мальвіна Копрон - бронзова призерка Олімпіади-2020.

Чемпіонат світу-2022 з легкої атлетики. Метання молота (жінки). Усі фіналістки

  • Пройшли автоматично: Анна Скідан (Азербайджан) - 74.57 м, Сара Фантіні (Італія) - 73.40
  • Пройшли за добором: Б'янка Фіорентіна Гельбер (Румунія) - 71.21 м, Александра Таверньє (Франція) - 68.99 м, Грета Альберг (Швеція) - 68.73 м, Река Гюрац (Угорщина) - 68.63 м, Кетрін Кох Якобсен (Данія) - 68.26 м, Ева Розанська (Польща) - 68.26 м, Сілья Косонен (Фінляндія) - 68.25 м, Ірина Климец (Україна) - 67.87 м, Кріста Терво (Фінляндія) - 67.80 м, Ківільджим Салман (Туреччина) - 67.68 м

Як прокоментувала свій виступ Ірина Климець

"Найперше моє завдання було реалізуватися. Показати ті метри, які я метаю хоча б на тренуваннях. Звичайно, це дозволило б мені потрапити до фіналу.

Після чемпіоната світу 21 липня я повернулася в Україну. 24-го я приїхала до свого тренера у Мукачево, ми там тренувалися. Підготовка йшла добре, сьогодні склалося не так, як планувалося. Було багато технічних помилок, зробила лише одну [вдалу] спробу. Закінчила на восьмому місці, і мало трапитися диво, щоб я потрапила з таким результатом до фіналу.

Звичайно, хочеться показувати 70 тренувальних метрів. Мабуть, бажання реалізуватися, і чемпіонат світу погано виступила. Взагалі якийсь провальний сезон, я цього не приховую. Не знаю причину - наче і підготовка йде добре. Але на змаганнях все йде не так, як потрібно. Необхідно сісти і проаналізувати з тренером.

Вплив війни? Мабуть, це і є основна причина, чому не можу реалізовуватися. У мене був надзвичайно важкий попередній сезон: олімпійський рік, травма. І лише ми розпочали підготовку - все добре, і тренувальні результати гарні, і на фізичний стан вийшли, а тут війна розпочалася. І до чемпіонату світу я одна готувалася за кордоном, без тренера. Були провальні старти на комерційних змаганнях. Це просто з'їдає нас зсередини. Надзвичайно важко не повірити у себе, але й реалізувати, відчути кидок на змаганнях. Не знаю, інші спортсмени якось можуть впоратися з цими емоціями та переживаннями, для мене це дуже складно у цьому сезоні. І ці новини постійно дуже впливають, емоційно з'їдають.

Підтримка? У нас дуже дружні дівчата у секторі, підтримують. І коли розпочалася війна, було багато повідомлень. Коли я була за кордоном без тренера, то мала два тренувальних табори, на яких займалася з польськими спортсменами. Вони мене запросили, щоб я не була одна. Дуже дякую їм, якби не вони, я, мабуть, не витримала б такого тиску від підготовки. Не знаю, хочеться відпочити, відпустити це все. Насамперед хочеться, щоб війна в Україні закінчилася, щоб ми могли знати, що у нас є завтра. Знати, що я можу прийти на тренування спокійно і планувати, що у мене буде тренувальний збір, будуть змагання. Що зможу поїхати та щось планувати, але не жити сьогоднішнім днем і не знати, що буде завтра.

Останній старт у сезоні? Скоріше за все, що це останні змагання. На Діамантовій лізі у нас немає виду. Гадаю, що потрібно закінчити. Краще відпочити. Можливо, виступлю на чемпіонаті України, якщо він відбудеться. А за кордоном - ні", - розповіла Ірина в ексклюзивному коментарі для Суспільне Спорт.

Хто така Ірина Климець

  • 27-річна українська легкоатлетка, що спеціалізується у метанні молота і представляє Волинську область.
  • Чемпіонат Європи у Мюнхені - другий у її кар'єрі. У 2018 році вона також проходила до фіналу, посівши підсумкове 11-те місце.
  • Крім виступів на Євро, в активі Климець - участь на двох Олімпіадах (не проходила кваліфікацію) та на трьох чемпіонатах світу. Найкращий результат - п'яте місце на світовій першості в Досі у 2019 році.
  • Особистий рекорд Климець у метанні молота - 73.56 метри, встановлений на чемпіонаті світу-2019 у Досі.

Що далі

  • Середа, 17 серпня, 22:00. Фінал у жіночому секторі з метання молота

Топ дня

Вибір редакції

На початок