"Негарно нападати на іншу країну". Глядачку змусили покинути тенісний турнір у США через прапор України: відео

"Негарно нападати на іншу країну". Глядачку змусили покинути тенісний турнір у США через прапор України: відео

"Негарно нападати на іншу країну". Глядачку змусили покинути тенісний турнір у США через прапор України: відео
twitter.com/BenRothenberg

Тепер на матчі закликають приходити з іншими атрибутами на підтримку України.

Під час тенісного турніру в американському Цинциннаті глядачку, яка прийшла на трибуни з українським прапором, попросили покинути матч, а згодом і турнір. Про цей інцидент розповів журналіст Бен Ротенберг на своїй сторінці у Twitter.

Жінка на ім'я Лола – американка узбекистанського походження – прийшла на фінальний матч кваліфікації між двома росіянками: Анастасією Потаповою та Анною Калінскою. Жіноча тенісна асоціація (WTA), як і чоловіча (ATP), дозволяє участь у своїх турнірах російським і білоруським гравцям. Єдине покарання, пов'язане з повномасштабним вторгненням Росії в Україну за підтримки Білорусі, полягає в тому, що представники країн-агресорок мають грати в нейтральному статусі, тобто без прапора й інших державних символів.

Глядачка сиділа на трибунах, огорнута в прапор України, а на її голові був традиційний український вінок. Як повідомляє Ротенберг, Лола "нічого не наказала та спокійно дивилася матч".

Читайте також: Топтенісист Польщі Губерт Гуркач повторить акцію на підтримку України на US Open

Під час першого сету одна з гравчинь звернула увагу на вболівальницю та поскаржилася судді на вишці Морґан Ларі. Та підійшла до Лоли й зробила зауваження щодо прапора, сказавши, що те, що вона робить, "негарно". Жінка відповіла на це фразою: "Негарно нападати на іншу країну".

Після цього до глядачки підійшов охоронець, який за словами журналіста, поводив себе "агресивно" та пригрозив Лолі викликати поліцію, якщо вона не піде з корту. Водночас деякі інші вболівальники, які сиділи поряд, стали на захист жінки, апелюючи до "свободи слова" й того, що це "вільна країна". Проте охоронець продовжив наполягати, і Лола зі своєю подругою-українкою пішли з трибуни.

Через близько 15 хвилин, коли вони гуляли на території тенісного центру, де проходять змагання, до них знову підійшов той самий охоронець. Цього разу їм надали офіційну причину, чому Лолі зробили зауваження: прапор нібито був більший за норму, дозволену на цьому турнірі (18х18 дюймів, або 45.72х45.72 см).

Лолу вивели на парковку й дозволили повернутися лише після того, як вона залишилася прапор у машині.

"Будь-хто, хто колись був на турнірі в Цинциннаті, знає, що прапори подібного розміру роками з радістю демонстрували на тутешніх аренах, – зауважив Ротенберг. – Переважно це були прапори США та Сербії. Це не те правило, якого колись регулярно дотримувалися".

"Це не Росія. Це Сполучені Штати Америки, – сказала Лола в коментарі Local 12. – Ми не робили нічого божевільного, ми не відволікали гравчинь".

Після інциденту місцева правозахисна організація Cincy4Ukraine заявила, що звернулася по юридичну допомогу, аби розслідувати, чи не були порушені права вболівальниці. Також президентка організації Євгенія Немировська закликала приходити на подальші матчі турніру з одягом і символікою жовто-блакитних кольорів: "Гаразд. Вам не подобається наш прапор? А як щодо нашого одягу? Попросите нас зняти і його теж?"

В основній сітці турніру в Цинциннаті участь беруть, зокрема, й дві українки. 16 серпня вони розпочнуть перший раунд: Ангеліна Калініна – проти бельгійки Елізе Мертенс, Марта Костюк – проти італійки Каміли Джорджі. Ще одна українка Даяна Ястремська не подолала кваліфікацію.

Читайте також: Дві українки пройшли в основну сітку турніру WTA1000 в Цинциннаті

Як у тенісі реагують на війну Росії проти України

На початок