Україна вперше за 24 роки здобула "золото" на колоді на юніорському чемпіонаті Європи з гімнастики: відео

Україна вперше за 24 роки здобула "золото" на колоді на юніорському чемпіонаті Європи з гімнастики: відео

Україна вперше за 24 роки здобула "золото" на колоді на юніорському чемпіонаті Європи з гімнастики: відео
European Gymnastics

14-річна Анна Лащевська принесла Україні першу перемогу в спортивній гімнастиці серед юніорок за 20 років.

У межах Мультиспортивного чемпіонату Європи-2022, що триває в німецькому Мюнхені, відбулися змагання з жіночої спортивної гімнастики серед юніорок. Участь у них узяла й збірна України, яку представили Анна Лащевська та Анастасія Зубкова.

Упродовж змагань розіграли шість комплектів нагород: в особистому й командному багатоборствах та окремих фіналах у опорному стрибку, на різновисоких брусах, колоді та у вільних вправах.

Жіноча збірна України завоювала одну медаль: "золото" у фіналі на колоді принесла 14-річна Анна Лащевська, яка представляє Івано-Франківську область.

Суспільне Спорт – ексклюзивний транслятор мультиспортивного чемпіонату Європи в Україні. Дивіться трансляції наживо на сайті Суспільне Спорт, а також на регіональних телеканалах Суспільного.

До фіналу Лащевська пройшла з другим результатом (13.066), поступившись у кваліфікації лише румунці Амалії Ґіґоарті, яка стала віцечемпіонкою в індивідуальному багатоборстві. Проте у фіналі, до якого відібралися вісім найкращих гімнасток, українка покращила показники й заробила 13.2 бала. Вона єдина отримала понад 13 балів і мала найвищу складність вправи – 5.4.

Ґіґоарта врешті стала лише шостою, а до топ-3 разом із українкою ввійшли італійка Аріанна Ґрілло та румунка Амалія Пуфлеа.

Читайте також: "Не вистачає сил і бажання". 21-річна гімнастка Діана Варінська завершила спортивну кар'єру

Євро-2022. Спортивна гімнастика (юніорки). Колода (фінал)

  1. Анна Лащевська (Україна) 13.2
  2. Аріанна Ґрілло (Італія) 12.666
  3. Амалія Пуфлеа (Румунія) 12.4

Відео переможного виступу Анни Лащевської у фіналі чемпіонату Європи-2022:

Крім того, Лащевська увійшла до топ-5 фіналу особистого багатоборства з 49.698 бала та кваліфікувалася до фіналу вільних вправ, де посіла восьме місце (12.166). Інша українка Анастасія Зубкова стала 29-ю в багатоборстві.

Читайте також: На Мультиспортивному Євро розіграно перший комплект медалей: результати жіночого багатоборства у гімнастиці

Усі результати українок на ЮЧЄ-2022 зі спортивної гімнастики

  • Особисте багатоборство (фінал): Анна Лащевська – 5-те місце, Анастасія Зубкова – 29-те
  • Колода (фінал): Анна Лащевська – "золото"
  • Вільні вправи (фінал): Анна Лащевська – 8-ме місце

Результати цього турніру не враховуються до загального заліку чемпіонату.

Що відомо

  • На минулому чемпіонаті Європи, де розігрувалися медалі серед юніорок (2020), українки завоювали три медалі: одне "срібло" та дві "бронзи".
  • Востаннє українські юніорки здобували "золото" на чемпіонаті Європи ще в 2002 році. Тоді чемпіонками стали Аліна Козич (бруси) та Мірабелла Ахуну (вільні вправи).
  • Саме на колоді українки не перемагали на юніорському чемпіонаті Європи ще з 1998 року: востаннє це робила Ольга Розщупкіна.
Читайте також: Склад збірної України на чемпіонат Європи-2022 зі спортивної гімнастики зазнав змін: хто у фінальній заявці
На початок