"Плювок у пам'ять вбитих немовлят". У Литві двох фігуристів позбавлять державних нагород через виступ у Росії

"Плювок у пам'ять вбитих немовлят". У Литві двох фігуристів позбавлять державних нагород через виступ у Росії

"Плювок у пам'ять вбитих немовлят". У Литві двох фігуристів позбавлять державних нагород через виступ у Росії
AP

Відповідний намір озвучив президент Литви Ґітанас Науседа.

У Литві ініціювали позбавлення державних нагород двох фігуристів через їхній виступ у Росії. Про це заявив президент держави Ґітанас Науседа.

Колишня російська фігуристка Маргарита Дробязко, що від 1992 року виступає під прапором Литви, та литовець Повілас Ванагас цього тижня взяли участь у льодовому шоу "Лебедине озеро" в російському Сочі на тлі повномасштабної війни в Україні.

У серпні стало відомо, що через виступ у Росії олімпійського чемпіона з фігурного катання Віктора Петренка позбавили державної стипендії в Україні. Ще минулого місця з тієж причини його було звільнено з посади віцепрезидента державної федерації фігурного катання.

Читайте також: Олімпійського чемпіона з фігурного катання Петренка позбавили державної стипендії після виступу в РФ

Науседа у своєму зверненні акцентував увагу на цинічності вчинку Дробязко та Ваганаса, які беруть участь у публічних заходах в Росії під час активних бойових дій в Україні.

"Достатньо. Я підписав указ про виключення Маргарити Дробязко та Повілса Ванагаса зі списку нагороджених Орденом 5-го ступеня Великого князя Гедимінаса, що принижують статус його власника.

Я не сумніваюся, що пара цих фігуристів були видатними спортсменами. Але їхні заслуги перед державою Литви, які були відзначені у 2000 році, вони перекреслили своєю цинічною участю в комерційному шоу в Сочі у той час, як Україна потопає у крові невинних людей. У кращому випадку це політична прихільність, у гіршому - плювок у пам'ять вбитих немовлят, дітей, жінок та літніх людей.

Нагадаю, що Дробязко у 1993 році здобула громадянство Литви у винятковому порядку. Враховуючи контекст сьогодення, це видається жалюгідним фарсом. Закон не надає можливості провести зворотні дії - позбавлення громадянства задля збереження імені Литви. Це означає, що нам необхідно ініціювати зміни до закону. Демократія має знати, як себе захищати. В іншому випадку це вже не демократія", - написав Науседа у Facebook.

Що відомо

  • Дробязко - бронзова призерка чемпіонату світу з фігурного катання 2000 року. Дворазова бронзова медалістка чемпіонатів Європи 2000-го та 2006 років.
  • Ванагас - чоловік ексросіянки - в парі з Дробязко також здобував бронзові медалі ЧС-2000 та двох чемпіонатів Європи.
На початок