"Тренери про це не повідомили". Каноїстка Четверікова пояснила, чому українська четвірка не вийшла на старт ЧС-2022

"Тренери про це не повідомили". Каноїстка Четверікова пояснила, чому українська четвірка не вийшла на старт ЧС-2022

Ексклюзивно
"Тренери про це не повідомили". Каноїстка Четверікова пояснила, чому українська четвірка не вийшла на старт ЧС-2022
Національний олімпійський комітет України

Олімпійська призерка поділилася, з якими труднощами стикнулася на чемпіонаті світу, чому не виступила в змішаній парі та з чим було пов'язане зняття каное-четвірки, – для Суспільне Спорт.

Українська каноїстка Анастасія Четверікова завершила чемпіонат світу-2022, що минув у канадському Галіфаксі, з однією медаллю. Веслувальниця завоювала "срібло" в каное-двійці разом із постійною партнеркою Людмилою Лузан на дистанції 500 метрів. Для Четверікової це була четверта медаль на рівні світових першостей у кар'єрі.

Крім того, спортсменка була заявлена на ще один фінал: у жіночій каное-четвірці на 500 м разом із Лузан та байдарочницями Анастасією Горловою й Людмилою Кукліновською. Проте команда не вийшла на старт.

Читайте також: Українські каноїстки Лузан та Четверікова здобули "срібло" на чемпіонаті світу у каное-двійці

Про те, чому так сталося, й загалом про враження від чемпіонату світу Анастасія розповіла в коментарі Суспільне Спорт.

Що сказала Анастасія Четверікова

"Враження від чемпіонату світу – 50 на 50, – зізналася спортсменка. – Рада, бо на олімпійській дистанції ми були другими, підтвердили свій статус олімпійських призерок, програли лише чемпіонкам ІгорКитаянкам Сю Шісяо та Сунь Мен'я".

Водночас Четверікова сказала , що "змагатися було непросто" через погодні умови: "зранку холодно, після обіду – 24 градуси, а відчувається як 34. Парить, спекотно, ганятися дуже важко, коли ти увесь день на каналі".

Читайте також: Конфлікт в українському веслуванні: атлети пишуть скаргу на тренера і порівнюють з "окупантом". Що відбувається

Проте турбували каноїстку й проблеми з комунікацією із тренерами. За її словами, їй не дозволили взяти участь у змішаній двійці, а про заявку на четвірку взагалі не повідомили заздалегідь.

"Незадоволена, бо сподівалася взяти участь у більшій кількості дистанцій, – пояснила Анастасія. – Планувала стартувати у міксті на 500 метрів з Андрієм Рибачком, але тренери не пустили нас на цю дистанцію, хоч ми на неї відбиралися".

"Знаю, що всі чекали й на старт жіночої четвірки на 500 метрів. Сталося так, що на цю дистанцію нас заявили у перший день змагань. ГоловнийІгор Нагаєв та старшийМикола Мацапура тренери мене про це не повідомили. Людмила Лузан, моя напарниця, теж про це нічого не знала. І жоден з тренерів за всі дні не підійшов і не сказав, що організатори попросили нас виставити команду".

"У цей день я приїхала на канал, планувала тренуватися. Не взяла ні форми, ні номерка. Тренери теж не підійшли до мене. Знали про це лише байдарочниці Людмила Кукліновська та Анастасія Горлова. У результаті четвірка просто не вийшла на старт. Якщо мене не повідомили про таке рішення, то, значить, і для тренерів це не було важливо".

Читайте також: Головний тренер збірної України з веслування Нагаєв – про повернення в збірну, роботу під час війни й конфлікт у команді

Що відомо

  • Анастасія Четверікова – 24-річна українська веслувальниця, яка спеціалізується на каное. Родом із Херсона, представляє Житомирську область.
  • На рахунку Четверікової – "срібло" Олімпійських ігор-2020 (каное-двійка з Людмилою Лузан, 500 м), чотири медалі чемпіонатів світу, зокрема "золото" 2021 року в парі з Лузан, дві нагороди чемпіонату Європи-2021, серед яких також парний титул.
  • Анастасія братиме участь у мультиспортивному чемпіонаті Європи-2022 у Мюнхені.
Суспільне Спорт – ексклюзивний транслятор мультиспортивного чемпіонату Європи в Україні. Дивіться трансляції наживо на сайті Суспільне Спорт, а також на регіональних телеканалах Суспільного.
На початок