У Латвії заявили, що не ставили ультиматуму гімнастці Полстяній через її російське громадянство: як це пояснили

У Латвії заявили, що не ставили ультиматуму гімнастці Полстяній через її російське громадянство: як це пояснили

У Латвії заявили, що не ставили ультиматуму гімнастці Полстяній через її російське громадянство: як це пояснили
. European Gymnastics/Simone Ferraro

Латвійське спортивне керівництво не забороняє виступати за країну власниками подвійного громадянства, але для спортсменів із паспортом РФ встановлені обмеження.

Олімпійський комітет Латвії відповів на заяву художньої гімнастки Єлізавєти Полстяної, яка стверджувала, що ОКЛ поставив їй ультиматум: відмовитися від російського громадянства або припинити виступи на міжнародних змаганнях під прапором Латвії. Свою позицію комітет висловив у коментарі LETA.

Полстяная, яка має подвійне російсько-латвійське громадянство й з 2018 року представляє Латвію, заявила, що її "викреслили" із заявки на чемпіонат світу-2022 через те, що вона не захотіла відмовлятися від паспорта Росії, в якій жила й тренувалася до 2022-гоЗа словами гімнастки, після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну їй дали настанову переїхати до Латвії, де вона й тренувалася з березня..

"На жаль, "спорт поза політикою" – це пусті слова, – написала гімнастка. – Мені не дали дійти до цілі, до якої я йшла все своє життя. Надзвичайно прикро: наче половину тебе знищили".

Читайте також: "Спорт поза політикою – пусті слова". Латвійську гімнастку не допустили до чемпіонату світу через громадянство Росії

Як на заяву Полстяної відреагували в Латвії

Комунікаційна менеджерка ОКЛ Даче Ґулбе заперечує слова Полстяної про те, що комітет нібито поставив ультиматум перед спортсменкою.

Натомість, за інформацією LETA, у липні до Федерації гімнастики Латвії надійшов лист від іншої організації – Олімпійського союзу Латвії, в якому ОСЛ просив надати інформацію про плани Полстяної щодо російського громадянства.

Це пов'язано з тим, що, у зв'язку з повномасштабною війною Росії проти України за підтримки Білорусі, Латвія більше не надаватиме фінансової підтримки з державного бюджету латвійським спортсменам, які мають громадянство РФ або Білорусі. Зокрема, вони не можуть подаватися на фінансування з фонду ОСЛ.

Водночас таким спортсменам не забороняється й далі виступати за Латвію за свій кошт.

Окрім Полстяної, у подібній ситуації опинився латвійський біатлоніст Едґарс Місе, який народився в Москві. Наразі спортсмен готується до наступного сезону за свої гроші, проте, на відміну від Єлізавєти, вже розпочав процедуру відмови від російського громадянства.

Читайте також: Норвегія не зможе прийняти конгрес Міжнародної федерації гімнастики через відмову допускати делегатів з Росії й Білорусі

Хто така Єлізавєта Полстяная

  • 19-річна латвійсько-російська художня гімнастка, яка на міжнародних змаганнях представляє Латвію.
  • Триразова призерка етапів Кубка світу (перша в історії Латвії): "срібло" у фіналі з булавами в Баку (2022), "бронза" з обручем у Москві (2021) та Пезаро (2022).
  • На чемпіонаті світу-2021 уперше вийшла до фіналу особистого багатоборства й посіла там 15-те місце.

Що відомо

  • Чемпіонату світу-2022 з художньої гімнастики відбудеться у вересні у столиці Болгарії Софії.
  • Востаннє Полстяная виходила на килим на чемпіонаті Європи-2022, що проходив у червні в Тель-Авіві. Там вона була єдиною представницею Латвії в особистому багатоборстві серед дорослих. Ще дві гімнастки – Нікола Васільєва та Санта Степулане – виступали в командному турнірі. На змаганнях Єлізавєта показала найкращий результат у кар'єрі на континентальному рівні: 12-те місце в багатоборстві та четверте – у фіналі з обручем.
  • За Словенію наразі також виступає колишня російська гімнастка Єкатєріна Вєдєнєєва, яка на Євро-2022 увійшла до топ-6.
  • Російські та білоруські гімнастки булу усунуті від міжнародних змагань під егідою FIG у зв'язку з повномасштабним вторгненням Росії в Україну за підтримки Білорусі. Також країни-агресорки були позбавлені права проводити відповідні турніри.
Читайте також: Визначилося нове місце проведення ЧЄ з художньої гімнастики. Його мала приймати Росія
На початок