Людмила Лузан здобула історичне "золото" України на чемпіонаті світу з каное-веслування

Людмила Лузан здобула історичне "золото" України на чемпіонаті світу з каное-веслування

Людмила Лузан здобула історичне "золото" України на чемпіонаті світу з каное-веслування
. Федерація каное України

Уперше українська веслувальниця виграла "золото" турніру в одиночці у каное.

Українка Людмила Лузан - чемпіонка світу з веслування! У фіналі, виступаючи у каное-одиночці, Лузан виграла золоту медаль, випередивши усіх суперниць на дистанції 1000 метрів.

Для Лузан фінал на дистанції 1000 метрів став другим у передостанній змагальний день чемпіонату світу з веслування. Першу нагороду - "срібло" - українська веслувальниця здобула у каное-двійці на дистанції 500 метрів, поступившись лише представницям Китаю.

Читайте також: Українські каноїстки Лузан та Четверікова здобули "срібло" на чемпіонаті світу у каное-двійці

Фінал за участю Лузан закривав виступи українських веслувальників у передостанній день змагань чемпіонату світу в Галіфаксі. І за його підсумками Україна виборола першу золоту медаль на турнірі.

Українська веслувальниця одразу потрапила до фіналу у каное-одиночці на дистанції 1000 метрів, яка дебютувала на чемпіонаті світу-2022. Серед її головних опоненток була чилійка Марія Маїльярд (5-разова призерка чемпіонатів світу), а також німкеня Анніка Лоске, яка у 2018 році здобула "срібло" на довшій дистанції 5000 метрів.

Лузан змогла випередити обох суперниць з перевагою у більш, ніж дві секунди. На фініші час українки склав 4:47.90 хвилини.

"Золото" Лузан стало історичним не лише для неї, але й для України на рівні чемпіонатів світу. Це вперше українська веслувальниця тріумфувала на будь-якій з дистанцій у каное-одиночці.

Загалом це лише вдруге Україна здобула "золото" чемпіонату світу у жіночому каное. У 2021 році саме Лузан разом з Анастасією Четверіковою стали чемпіонками у каное-двійці на дистанції 500 метрів.

Читайте також: Головний тренер збірної України з веслування Нагаєв – про повернення в збірну, роботу під час війни й конфлікт у команді

Усі золоті медалі України на чемпіонатах світу

 • каное-одиночка, 200 метрів: Дмитро Саблін - 2001 рік; Валентин Дем'яненко - 2005 рік; Юрій Чебан - 2007, 2014 роки
 • каное-одиночка, 5000 метрів: Михайло Кошман - 2011 рік
 • каное-двійка, 500 метрів: Людмила Лузан, Анастасія Четверікова - 2021 рік
 • байдарка-одиночка, 500 метрів: Інна Осипенко - 2010 рік
 • байдарка-четвірка, 200 метрів: Олексій Сливинський, Михайло Лучник, Андрій Борзуков, Микола Зальченков - 2003 рік
 • каное-четвірка, 500 метрів: Віталій Вергелес, Андрій Рибачок, Юрій Вандюк, Тарас Міщук - 2021 рік
 • байдарка-четвірка, 500 метрів: Олег Кухарик, Дмитро Даниленко, Ігор Трунов, Іван Семикін - 2021 рік
 • каное-одиночка, 1000 метрів: Людмила Лузан - 2022 рік

Що відомо

 • Це п'ята медаль Лузан на чемпіонатах світу з веслування. У 2021 році, крім "золота" у каное-двійці з Четверіковою, вона також здобула "срібло" у каное-одиночці (500 метрів) та "бронзу" у каное-четвірці (500 метрів).
 • У заключний день змагань (неділя, 7 серпня) Лузан виступить ще у чотирьох заїздах (каное-одиночка на 200 і 500 метрів), змішана двійка (500 метрів, разом з Павлом Алтуховим) та у четвірці (500 метрів).
 • Після виступу на чемпіонаті світу Лузан має відправитися до Мюнхена для участі на чемпіонаті Європи з каное-веслування.
Суспільне Спорт – ексклюзивний транслятор мультиспортивного чемпіонату Європи в Україні. Дивіться трансляції наживо на сайті Суспільне Спорт, а також на регіональних телеканалах Суспільного.
На початок