Збірна України бойкотуватиме чемпіонат світу-2022 з муай-тай серед юніорів і юнаків через допуск Росії та Білорусі

Збірна України бойкотуватиме чемпіонат світу-2022 з муай-тай серед юніорів і юнаків через допуск Росії та Білорусі

Збірна України бойкотуватиме чемпіонат світу-2022 з муай-тай серед юніорів і юнаків через допуск Росії та Білорусі
UMF – Ukrainian Muay Thai Federation

Російські та білоруські спортсмени виступатимуть під нейтральним прапором, хоча федерація наполягала на повному усуненні.

Збірна України з муай-тай не виступить на чемпіонаті світу-2022 серед юніорів та юнаків, що проходитиме з 9 до 21 серпня у столиці Малайзії Куала-Лумпурі. Про це повідомили в Міністерстві молоді та спорту України, а також підтвердила сама Федерація таїландського боксу України на своїй сторінці у Facebook.

Рішення пов'язане з тим, що, попри повномасштабне вторгнення Росії в Україну за підтримки Білорусі, до чемпіонату світу допустили російських і білоруських спортсменів. Єдине обмеження полягає в тому, що вони виступатимуть у нейтральному статусі, тобто без прапора та іншої державної символіки.

Українська федерація закликала до повного бану представників країн-агресорок. Оскільки Міжнародна федерація асоціацій муай-тай (IFMA) не дослухалася до цих вимог, українські спортсмени відмовилися виступати на одних змаганнях із бійцями з Росії та Білорусі та оголосили бойкот змаганням.

"Українська федерація таїландського боксу муай-тай з перших днів початку повномасштабної агресії вимагає повної ізоляції росіян і білорусів від світового спорту та позбавлення їхніх спортсменів права брати участь у міжнародних змаганнях", – зазначено в заяві національної федерації.

Що відомо

  • Україна брала участь у липневих змаганнях з муай-тай на Всесвітніх іграх-2022, до яких не були допущені Росія та Білорусь. Там українці здобули п'ять медалей: "золото" – Ігор Любченко, Олег Приймачов та Анастасія Кулініч, "срібло" – Олександр Єфіменко, "бронзу" – Владислав Микитась.
  • Також українці цього року змагалися на дорослому чемпіонаті світу з муай-тай, що відбувся в травні-червні в Абу-Дабі. Єдину "бронзу" тоді здобула Катерина Глінська.
Читайте також: Україна провела найрезультативніші Всесвітні ігри в історії та побила ряд власних рекордів

Як у спорті реагують на війну Росії проти України

На початок