Легка атлетика: чемпіонат світу
"Не можу уявити себе на місці Магучіх". Чемпіонка світу Паттерсон - про суперництво з українкою на ЧС з легкої атлетики

AP

У фіналі австралійка випередила Ярославу на одну спробу та виграла "золото".

Австралійка Елеанор Паттерсон у п'ятий змагальний день чемпіонату світу з легкої атлетики виграла "золото" у змаганнях зі стрибків у висоту. За головну нагороду 26-річна легкоатлетика змагалася з українкою Ярославою Магучіх.

У кваліфікації Паттерсон та Магучіх розділили перше місце з трьома іншими спортсменками (серед них - українка Ірина Геращенко). Вони обидві підкорили планку в 1.93 м з першої спроби та увійшли до числа 12 фіналісток.

Вже у фіналі Елеанор та Ярослава однаково успішно подолали 2.00 м (обидві - з другої спроби). Та залишилися єдиними, хто зміг перестрибнути позначку в 2.02 м. Паттерсон зробила це з першої спроби, Магучіх - з другої. Відтак саме австралійка відсвяткувала перемогу, а українка вдруге поспіль здобула "срібло" світової першості.

Вже вдруге цього року Паттерсон та Магучіх розіграли між собою "золото" світової першості. У березні українка випередила австралійку на чемпіонаті світу в приміщенні, де посіла перше місце з результатом 2.02 м. Паттерсон зупинилася на 2.00 м та стала другою.

Після перемоги Паттерсон прокоментувала свою боротьбу з Ярославою у фіналі. Чемпіонка віддала належне суперниці, що змагалася на тлі повномасштабної війни в рідній Україні.

"Це не було аж надто затяте суперництво. Я дуже поважаю [Магучіх]. Справді не можу це висловити, тому що вона - неймовірна людина та спортсменка. І я не можу уявити себе на її місці через складнощі, які вона змушена долати. Ніхто не має переживати такі моменти - коли не можеш поїхати додому, отримати необхідну підтримку, знати, чи все гаразд із родиною вдома. Я дуже її поважаю.

"Я думала, нам доведеться боротися на позначці 2.04 м, але сьогодні не склалося. Знаю, що мені доведеться стрибати вище й вище, тому що Ярослава - просто неймовірна", - розповіла Елеанор за підсумками фіналу.

Хто така Паттерсон

• Елеанор Паттерсон - 26-річна стрибунка у висоту з Австралії.
  • В Юджині спортсменка здобула свою дебютну медаль на чемпіонатах світу на відкритому повітрі. Та заразом встановила новий особистий рекорд - 2.02 м.
  • На чемпіонаті світу в приміщенні 2022 року Елеанор виграла "срібло". Першим місцем вона поступилася саме Ярославі Магучіх.

• В Юджині Магучіх виграла другу срібну медаль на чемпіонатах світу. Друге місце українка також посіла на ЧС-2019 у Досі. Тоді чемпіонкою стала росіянка Марія Ласіцкене.
  • Магучіх принесла збірній України другу медаль ЧС-2022. Першу нагороду - "бронзу" в стрибках у висоту серед чоловіків - виборов Андрій Проценко.
  • Змагання світової першості триватимуть до 25 липня. Загалом серед більш ніж 1900 спортсменів розіграють 50 комплектів нагород.