"Немає мотивації". Чемпіон світу з шахів Карлсен відмовився від захисту титулу: що це означає

"Немає мотивації". Чемпіон світу з шахів Карлсен відмовився від захисту титулу: що це означає

"Немає мотивації". Чемпіон світу з шахів Карлсен відмовився від захисту титулу: що це означає
. AP

Норвезький гросмейстер не закінчує кар'єру, однак і захищати звання чемпіона не буде.

5-разовий чемпіон світу з шахів Магнус Карлсен ухвалив остаточне рішення не захищати титул. 31-річний норвезький гросмейстер оголосив, що відмовляється від матчу за чемпіонство світу з шахів.

Карлсен тривалий час розглядав варіант з відмовою від захисту звання чемпіона світу з шахів. Норвезький гросмейстер був незадоволений форматом матчу за чемпіонство, вважаючи, що у нього варто додати більше бліцу та швидких шахів.

Читайте також: Ультиматум для чемпіона. Чому Магнус Карлсен готовий відмовитися від захисту титулу чемпіона світу в шахах

Перед Карлсенем поставили ультиматум та встановили дедлайн, коли він мав надати відповідь щодо захисту свого титулу. Зрештою, норвежець відмовився від матчу.

Що сказав Карлсен про своє рішення?

У подкасті "Magnus Effect" Карлсен підтвердив, що був готовий ухвалити це рішення ще рік тому. Після перемоги над росіянином Яном Нєпомнящім норвежець натякав, що той захист чемпіонського титулу може стати для нього останнім.

"Рішення прийняте, і я спокійно до цього відношуся. Думав над цим тривалий час, десь рік або ж навіть півтора з моменту останнього матчу. Поговорив про це зі своєю командою, з ФІДЕ, з Нєпомнящім. І рішення так, воно є справді дуже простим", - цитує слова Карлсена Chess24.

"У мене немає мотивації грати ще один матч. Просто відчуваю, що у мене немає стільки бажання, мені це не подобається. І хоча я упевнений, що матч був би цікавим, просто вирішив його не грати", - додав норвежець.

Також Карлсен наголосив, що не збирається залишати шахи. І зазначив, що у нього попереду запланована участь у низці турнірів, які для нього є "цікавішими" за захист звання чемпіона світу з шахів.

Що означає рішення Карлсена?

  • Поява нового чемпіона світу з шахів. Опонентом Яна Нєпомнящого стане китаєць Дін Ліжень, який посів друге місце на Турнірі претендентів.
  • Карлсен - не перший гравець, який відмовляється від захисту звання чемпіона світу з шахів. У 1975 році американський гросмейстер Боббі Фішер відмовився від матчу з Анатолієм Карповим, внаслідок чого звання чемпіона світу отримав ексгросмейстер з СРСР.
  • Карлсен володів чемпіонським титулом з 2013 року. Він є 16-м чемпіоном світу з шахів і перед цим чотири рази захищав це звання.
  • У червні FIDE запровадила новий формат Турніру претенденток серед жінок. Участь у наступному розіграші візьмуть дві представниці України - Анна та Марія Музичук.
Читайте також: ФІДЕ запровадила новий формат Турніру претенденток з шахів: з ким зіграють сестри Музичук
На початок