Легка атлетика: чемпіонат світу
Легка атлетика: чемпіонат світу
Ярослава Магучіх – віцечемпіонка світу зі стрибків у висоту! Це друга медаль України на ЧС-2022

Ярослава Магучіх – віцечемпіонка світу зі стрибків у висоту! Це друга медаль України на ЧС-2022

Ярослава Магучіх – віцечемпіонка світу зі стрибків у висоту! Це друга медаль України на ЧС-2022
Ярослава Магучіх на подіумі ЧС-2022, фото: AP Photos

Дві українки фінішували у топ-4 найкращих.

Жіночі стрибки у висоту ще до старту чемпіонату світу були найбільшою медальною надією для України: одразу три атлетки входять у топ-10 світового рейтингу. На самих змаганнях двом з трьох українок вдалося подолати кваліфікацію: Ярослава Магучіх та Ірина Геращенко зробили це без жодної помилки, тоді як Юлія Левченко не пройшла до фіналу.

Магучіх та Геращенко – третє та четверте місце Олімпіади-2020 – були серед фавориток і безпосередньо у фіналі. Їх головними суперницями вважалися дві австралійки: Нікола Оліслагерс та Елеонор Паттерсон.

Читайте також: Андрій Проценко – бронзовий призер ЧС-2022 зі стрибків у висоту! Це перша медаль України

Рівень фіналу цього чемпіонату світу був одним з найвищих узагалі в історії світових першостей. Одразу вісім атлеток взяли висоту 1.96 м – востаннє щось подібне було у 2009 році, коли сім атлеток її взяли.

Серед тих, хто подолав 1.96 м були й дві українки: Магучіх без жодної помилки стартувала (1.89 м, 1.93 м, 1.96 м), Геращенко використала одну другу спробу. Далі - обидві українки взяли 1.98 м з першої спроби!

Уже після планки 1.98 м у секторі залишилися тільки п'ять атлеток (і те, представниця Узбекистану Сафіна Саддулаєва) перенесла свої стрибки. Перше місце ділили Ярослава Магучіх та Єлена Валлортігара з Італії, третьою за спробами йшли Ірина Геращенко, четверта - Елеонор Паттерсон.

Висоту 2.00 м взяли усі четверо! Паттерсон зробила це з першої спроби, тоді як Магучіх – з другої, відтак італійка обійшла українку. Геращенко та Паттерсон теж виконали вдалі стрибки з другої спроби, між ними статускво не змінився: попереду була українка.

Розв'язка настала на висоті 2.02 м – з першої спроби її змогла взяти Паттерсон! Магучіх знову підкорила планк уз другого стрибка, а Валлортігара та Геращенко не підкорили планку. Це означає, що італійка фінішувала третьою, а українка Ірина Геращенко з особимтим рекордом (уперше стрибнула на 2.00 м) четверта.

"Золото" розігрувалося на 2.04 м – ні Паттерсон, ні Магучіх не взяли цю висоту. А отже, за спробами австралійка обійшла українку (завдяки 2.02 м з першого стрибка) і стала чемпіонкою світу.

Ярослава Магучіх – вдруге поспіль здобула "срібло" чемпіонату світу, а Ірина Геращенко на другому глобальному турнірі поспіль (Олімпіада-2020) фінішувала четвертою.

 • Стрибки у висоту: жінки, фінал
 1. Елеонор Паттерсон (Австралія) - 2.02 м
 2. Ярослава Магучіх (Україна) - 2.02 м
 3. Єлена Валортігара (Італія) - 2.00 м
 4. Ірина Геращенко (Україна) - 2.00 м

Що означають ці результати

 • Паттерсон взяла реванш у Магучіх за чемпіонат світу в приміщенні - там українка фінішувала першою, а австралійка - другою.
 • Україна на третьому чемпіонаті світу поспіль здобуває медаль у жіночих стрибках у висоту: втретє це "срібло".
 • Для Магучіх – це п'ята медаль на великих міжнародних стартах. У її активі "золото" чемпіонату Європи та світу у приміщенні, два "срібла" на чемпіонаті світу та "бронза" Олімпіади-2020.
 • Ірина Геращенко уперше в кар'єрі підкорила планку 2.00 м та встановила свій особистий рекорд.

Усі медалісти України в жіночих стрибках у висоту

 • 4 медалі – Інга Бабакова (1+2+1)
 • 2 медалі – Ярослава Магучіх (0+2+0)
 • 1 медаль – Юлія Левченко (0+1+0)
На початок