Україна здобула п'ять медалей в передостанній день Всесвітніх ігор-2022 та повернулася у топ-3 медального заліку

Україна здобула п'ять медалей в передостанній день Всесвітніх ігор-2022 та повернулася у топ-3 медального заліку

Україна здобула п'ять медалей в передостанній день Всесвітніх ігор-2022 та повернулася у топ-3 медального заліку
TheWorldGames

Одразу три "золота" за один день.

Збірна України продовжує боротьбу за фініш у топ-3 медального заліку Всесвітніх ігор-2022. Упродовж дев'ятого дня змагань, який також був передостаннім, українці завоювали одразу п'ять медалей, три з яких - золоті.

Свої нагороди українці здобули в трьох різних видах спорту - спортивній акробатиці, воднолижному спорту та джиу-джитсу.

У воднолижному спорті до "срібла" на Всесвітніх іграх-2022 Данило Фільченко додав "золото". Він став чемпіоном у дисципліні "стрибки": у кваліфікації українець показав другий результат, але зміг покращити його у фіналі та виграв "золото". При тому найкращу спробу Фільченко показав в останньому Атлети виконують три стрибки - найкращий зараховується у підсумковий протокол.стрибку , до того він йшов на другому місці.

У спортивній акробатиці чоловіча пара Богдана Пограничного та Данила Стецюка випередила у фіналі дует з США, завдяки чому піднялася на перше місце подіуму. Українці у кваліфікації показали майже такий ж результат, як і американці, а от у фіналі обійшли суперників майже на 0.2 бала! Це перша медаль у чоловічому дуеті зі спортивної гімнастики для України з 2013 року.

Ще одну медаль в спортивній акробатиці завоювала жіноча команда! У фіналі змагань свою програму Україна (у складі Вікторії Куницької, Олександри Мальчук та Дарини Пом'яновської) виконала успішно, а завдяки штрафу для Ізраїля - опинилася на подіумі, "бронза".

Теж дві медалі Україна здобула в джиу-джитсу. Богдан Мочульський став чемпіоном у вазі до 62 кг дисципліни "файтинг" - українець переміг у всіх матчах групового етапу, а тоді впевнено здолав опонента у фіналі. У жіночій дисципліні "не-ваза" з джиу-джитсу "срібло" здобула Богдана Голуб.

Після дев'яти змагальних днів в України 39 медалей - 13 золотих, 11 срібних та 15 бронзових! Це абсолютний рекорд України на Всесвітніх іграх.

Читайте також: Україна здобула ювілейну 50-ту золоту медаль в історії Всесвітніх ігор та повторила власний рекорд

Усі медалі України на Всесвітніх іграх-2022

 • "золото": Софія Гречко (підводне плавання), Анжеліка Терлюга (карате), Аніта Серьогіна (карате), Володимир Рисієв (паверліфтинг), Світлана Яромка (сумо), Важа Даіаурі (сумо), Іванна Березовська (сумо), Олексій Бичков (паверліфтинг), Богдан Колмаков (паркур), Вікторія Козловська / Таїсія Марченко (спортивна акробатика), Богдан Мочульський (джиу-джитсу), Данило Фільченко (воднолижний спорт), Богдан Пограничний / Данило Стецюк (спортивна акробатика)
 • "срібло": Станіслав Горуна (карате), Софія Гречко (підводне плавання), Микола Баранник (паверліфтинг), Іванна Березовська (сумо), Демід Караченко (сумо), Карина Колесник (сумо), Аліна Крисько (ушу), Орфан Сананзаде (кікбоксинг), Віталій Дубина (кікбоксинг), Данило Фільченко (воднолижний спорт), Богдана Голуб (джиу-джитсу)
 • "бронза": Анастасія Дерев'янко (паверліфтинг), Лариса Соловйова (паверліфтинг), Святослав Семикрас (сумо), Данило Ковальов (паверліфтинг), Анастасія Антоняк (підводне плавання), Тетяна Мельник (паверліфтинг), Олександр Вересюк (сумо), Світлана Яромка (сумо), Роман Рева (ушу), Вікторія Онопрієнко (художня гімнастика), Дарина Іванова (кікбоксинг), Аліна Мартинюк (кікбоксинг), Роман Щербатюк (кікбоксинг), Ярослав Ткач (спортивне скелелазіння), жіноча команда (спортивна акробатика)

Медальний залік Всесвітніх ігор-2022 (після дев'яти днів)

Україна повернулася у топ-3 медального заліку Всесвітніх ігор за підсумками передостаннього змагального дня. Три золоті нагороди дозволили Україні обійти Італію та Угорщину.

Перше місце на 99.9% уже гарантувала собі Німеччина, у якої 23 золоті нагороди. А от на другому місці розташувалися США, які лише за "сріблом" випереджають Україну. Загалом між другим і сьомим місцем - різниця лише в три золоті медалі.

 1. Німеччина - 23+6+14
 2. США - 13+15+7
 3. Україна - 13+11+15
 4. Італія - 11+22+12
 5. Угорщина - 11+7+7
 6. Японія - 10+10+12
 7. Бельгія - 10+1+4
 8. Колумбія - 9+9+4
 9. Китай - 9+4+1
 10. Франція - 8+11+14

Усього на Всесвітніх іграх-2022 розіграно 195 комплектів медалей, залишилося ще 28. На подіум підіймалися представники 73 різних країн.

На початок