Перейти до основного змісту
Легка атлетика: чемпіонат світу
Легка атлетика: чемпіонат світу
"Треба спокійно ставитися до того, що є злети та падіння". Українські стрибунки з жердиною прокоментували виступ на ЧС

"Треба спокійно ставитися до того, що є злети та падіння". Українські стрибунки з жердиною прокоментували виступ на ЧС

Ексклюзивно
"Треба спокійно ставитися до того, що є злети та падіння". Українські стрибунки з жердиною прокоментували виступ на ЧС
. AP

Яна Гладійчук та Марина Килипко не змогли кваліфікуватися до фіналу світової першості.

За підсумками змагального дня п'ятниці, 15 липня, збірна України закінчила свій виступ у змаганнях зі стрибків з жердиною на чемпіонаті світу. В Юджині країну представляли Яна Гладійчук та Марина Килипко.

Пряма трансляція чемпіонату світу - ексклюзивно на сайті Суспільне Спорт. Дивіться трансляції наживо - тут.

Обидві українки стартували у кваліфікації та показали результат у 4,35 метра. Килипко подолала бар'єр з другої спроби, Гладійчук - з третьої.

Фактор кількості спроб став для українок вирішальним у кваліфікації та не дозволив увійти до числа 15 майбутніх фіналісток. Килипко розділила із суперницями 16-те місце, Гладійчук - 23-тє.

Читайте також: Обидві українки не пройшли до фіналу ЧС у стрибках із жердиною: результат кваліфікації

В ексклюзивному коментарі для Суспільне Спорт обидві стрибунки поділился враженнями від змагань у Юджині та підготовки до змагань в умовах війни, а також розповіли про плани на чемпіонат Європи в Мюнхені.

Що сказала Гладійчук

Про результат на чемпіонаті світу

"Стрибки з жердиною - це спорт, тут не можна нічого гарантувати. На жаль, сьогодні трошки не вийшло втілити завдання і вийти до фіналу. Але я боролася, як у мене виходило. Десь спроб мені трішечки не вистачило. Після змагань вже все розумієш, і все здається простим у виконанні. Але коли ти стоїш в секторі...

Щодо результатів упродовж сезону – це нормально, коли вони йдуть хвилями. Це в наших мріях графік росте лінійно вгору. Треба спокійно ставитись до того, що є злети і падіння. Нічого гарантованого немає".

Про вплив війни в Україні на підготовку до старту

"Вплив війни на нашу підготовку не можна описати якимись словами. Хтось може абстрагуватись, хтось не може. Якщо ти можеш на півтори-дві години на день на тренуваннях абстрагуватися, то ти вже суперпрофесінал. Але всі ми люди, і у всіх нас є серця, і у всіх нас є сім’ї, які зараз знаходяться в Україні, і про яких думаєш кожної секунди. Мій батько, мій брат та мої друзі - усі зараз в Україні. Кожен мешканець нашої країни зараз - це моя родина. Я не можу сказати, що якщо бомблять не моє, інше, місто, то це «нормально»".

Про наступні змагання та проблеми з інвентарем

"До чемпіонату Європи, можливо, буду готуватися на території Німеччини. Туди можна приїхати за свій рахунок, бути на зборі біля Берліна.

З жердинами іноді виникають ситуації, як, наприклад, у США авіалінії не доставили мої жердини [одразу]. Я їх побачила лише за день до приїзду в Юджин. Тобто я втратила тренування на базі в Чула-Вісті. Узагалі радію, що вони доїхали сюди. Тому на чемпіонат Європи ми будемо вести жердини машиною, щоб ми не втратили їх зараз. І так неспокійно, а тут ти ще й не знаєш, чи доїдуть твої снаряди. Приїдуть вони поламані чи цілі, нічого не гарантовано".

Що сказала Килипко

Про результат на чемпіонаті світу

"Узагалі змагання мені дуже сподобалися. Дуже гарна атмосфера та організація. Все на найвищому рівні. Почувала себе добре. Мені сподобалися мої відчуття та деякі стрибки. Поки я не можу проаналізувати та зробити висновки. Усе відбулося дуже швидко. Моя провина в тому, що я не змогла правильно виконати деякі технічні моменти, на яких потрібно було зробити акцент. Певно, не змогла психологічно зібратись, не знаю. Якось стрибки йшли через один - то добре, то зовсім невдалий. Маємо те, що маємо.

Ми з Харкова виїхали на початку березня. Я провела збір з тренером у Польщі та Фінляндії. Цього вистачило. Могло бути як краще, так і гірше, але сьогодні такий результат. Було декілька незрозумілих мені затримок у секторі. Зокрема, затримували нашу групу і вимірювали стійки. Потім через це ми не встигли зробити розминку, і нас це збило. Але потім я почала добре, перестрибнула з першої спроби, потім з другої, а вже на 4,50 м не змогла зробити достойний стрибок. Умови та вітер були достатньо спокійними. Можна було стрибати".

Про наступний старт - чемпіонат Європи

"Я сподіваюсь, що це тільки початок. Якщо брати технічні недоліки, які ми виправляли перед виїздом, то на це трошки не вистачило часу, бо ми почали робити [стрибок] трошки по-іншому. Сьогодні, звісно, це можна було краще зробити. Тому я сподіваюсь, що до чемпіонату Європи я виправлю всі недоліки і там зможу показати достойний результат. Ми ще точно не знаємо, де будемо готуватися, але є варіант у Берліні. Там є олімпійська база, де гарні умови. Сподіваюсь, що там і проведемо збір. Хочу добре виступити у Мюнхені".

Хто такі Яна Гладійчук та Марина Килипко

  • Гладійчук – 29-річна українська легкоатлетка, яка нині спеціалізується на стрибках із жердиною, учасниця Олімпійських ігор. Цього року посіла четверте місце на чемпіонаті світу в приміщенні. Її особистий рекорд на відкритому повітрі - 4.5 м (2021), у приміщенні - 4.61 м (також 2021).
  • Килипко - 26-річна стрибунка з жердиною з міста Харків. Марина двічі представляла Україну на Олімпійських іграх. На Іграх у Токіо українка посіла п’яте місце з результатом 4,50 метри.
Топ дня
Вибір редакції
На початок