Cклад команди "А" чоловічої збірної України з біатлону поповнив 19-річний Віталій Мандзин: що про це відомо

Cклад команди "А" чоловічої збірної України з біатлону поповнив 19-річний Віталій Мандзин: що про це відомо

Cклад команди "А" чоловічої збірної України з біатлону поповнив 19-річний Віталій Мандзин: що про це відомо
Biathlon.com.ua

Новачок збірної розпочав підготовку в німецькому Обергофі.

Віталій Мандзин - 19-річний біатлоніст з Тернополя. У січні цього року Віталій став чемпіоном України серед юніорів у спринті, а 2020 року брав участь в юнацьких Олімпійських іграх у віці 16 років.

Перед початком нового сезону Мандзин увійшов до заявки команди “Б” збірної України. 19-річний спортсмен мав готуватися до етапів Кубка IBU у складі 11 біатлоністів.

У липні в німецькому Обергофі команда “А” продовжила підготовку до сезону 2022-23. До основи української збірної доєднався і Мандзин.

Читайте також: 16-річний Віталій Мандзин з Тернопільщини бере участь в зимових Юнацьких Олімпійських іграх

Що сталося?

В Обергофі Манздин готується до сезону з шістьма біатлоністами команди “А” збірної України: Дмитром Підручним, Антоном Дудченком, Богданом Цимбалом, Артемом Примою, Тарасом Лесюком та Денисом Насиком.

Читайте також: Збірна України з біатлону назвала остаточний склад команди "А" на сезон 2022/23

Старший тренер збірної України Юрай Санітра пояснив виклик Мандзина до команди “А” тим, що на Віталія в збірній розраховують у довгостроковій перспективі цілого олімпійського циклу. І позитивно відгукнувся щодо працездатності біатлоніста на підготовчому зборі.

“В рамках цього чотирирічного проекту ми ухвалили рішення, що доповнимо команду ще одним молодим та перспективним спортсменом. На даний момент з нами працює Віталій Мандзин, який вперше приїхав на збір із командою саме до Обергофа. Можу лише позитивно відгукнутися про спортсмена - він терпить, але працює”, - наводить слова Юрая Biathlon.com.ua.

Санітра додав, що обрав Мандзина з-поміж кількох молодих біатлоністів. Відповідна можливість з’явилася після першого збору в Сянках.

“Я зробив багато детальних аналізів молодих спортсменів, яких міг би бачити у цьому проекті, поки думав над цим рішенням. Я вибирав між Мандзином, [Степаном] Кінашем та [Романом] Боровиком. Ще раніше я казав, що хотів би мати у команді дев’ять чи 10 спортсменів, але ситуація із забезпеченням команди не дозволяла цього. Та після Сянок з'явилася можливість додати одного спортсмена, і тренерським рішенням ми обрали Мандзина. Думаю, між цими молодими спортсменами буде хороша конкуренція, і всі вони в перспективі можуть зайняти місце тих, хто вже зараз думає про те, що не продовжуватиме кар'єру до Олімпійських Ігор-2026”.

Результати Віталія Мандзина в біатлоні

  • Мандзин дебютував на міжнародному юнацькому рівні в сезоні 2019-20.
  • Двічі фінішував у топ-10 етапів юніорського Кубка IBU: восьме (спринт, Поклюка) та дев’яте (індивідуальна гонка, Поклюка) місця.
  • У сезоні 2021-22 Мандзин здобув бронзову медаль в чоловічій естафеті на етапі Кубка IBU в італійському Мартел-валь-Мартелло.

Що відомо

  • У червні збірна України розпочала перший підготовчий збір у Сянках. Цього тижня команда розпочала роботу в німецькому Обергофі.
  • Раніше була оголошена заявка команди “Б” збірної України, до якої увійшли 23 біатлоністи: 11 - у чоловічій команді, 12 - у жіночій.
Читайте також: Збірна України з біатлону назвала склад команди "Б" на сезон 2022/23: у нього увійшли 23 спортсмени
  • Перший старт цього сезону збірна України планує провести в серпні у німецькому Рупольдингу. 25-28 серпня там проходитиме літній чемпіонат світу з біатлону.
На початок