Олімпійського чемпіона Петренка звільнили з посади віцепрезидента Федерації фігурного катання України після виступу в РФ

Олімпійського чемпіона Петренка звільнили з посади віцепрезидента Федерації фігурного катання України після виступу в РФ

Олімпійського чемпіона Петренка звільнили з посади віцепрезидента Федерації фігурного катання України після виступу в РФ
Українська федерація фігурного катання/Дмитро Путінцев

Федерація, НОК та низка спортсменів України засудили вчинок ексфігуриста. На ситуацію відреагувала й організаторка шоу.

Українська федерація фігурного катання (УФФК) відреагувала на участь Віктора Петренка – віцепрезидента федерації та олімпійського чемпіона 1992 року – в російському льодовому шоу.

У липні Петренко виступив на шоу "Алєнькій цвєточєк" у Сочі, яке організовує ексфігуристка Тетяна Навка – російська олімпійська чемпіонка, родом із Дніпра, та дружина Дмітрія Пєскова, прессекретаря президента Росії Владіміра Путіна.

Читайте також: Віцепрезидент федерації фігурного катання України виступив на льодовому шоу у Росії під час війни

У головних ролях також виступили чемпіонка Європи-2022 Каміла Валієва, в якої знайшли допінг під час Олімпіади-2022 у Пекіні, та бронзовий призер Євро-2020, грузин Морісі Квітелашвілі, який раніше представляв Росію, а нині досі там тренується. Також у складі учасників туру – віцечемпіони Олімпійських ігор-2022 Вікторія Сініцина та Нікіта Кацалапов, які були учасниками провоєнного концерту-мітингу з літерами "Z" на формі, брали участь у ході "Безсмертного полку" на 9 травня та разом із Валієвою були на прийомі в Путіна в Кремлі.

Петренко й раніше був регулярним учасником шоу-турів Навки, проте цього літа вперше доєднався до нього після повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Сам Петренко застав напад РФ в Україні, проте пізніше виїхав за кордон.

Як УФФК відреагувала на вчинок Петренка

Того ж дня, коли в новинах з'явилися повідомлення про участь Петренка в російському шоу, 9 липня, ексфігурист зник зі сторінки складу президії федерації на її сайті, а замість його фото виникло порожнє місце.

Наступного дня на сайті федерації було опубліковано два документи, які свідчили про те, що Петренка було звільнено з посади віцепрезидента. У першому – наказі ще від 22 червня 2022 року – УФФК "задовольнила клопотання" Петренка про виключення з членів федерації та "призупинила" його обов'язки на цій посаді, а в другому – рішенні президії за 9 липня – виключила його з членів та вже остаточно "скасувала посадові обов'язки".

Невдовзі на сайті також з'явилася заява федерації, в якій вона засудила дії Петренка та висловила "обурення вчинком олімпійського чемпіона".

"Колишній спортсмен прийняв своє ганебне рішення попри криваву повномасштабну війну, яку п’ятий місяць веде Росія проти України. Тисячі вбитих та замучених агресором мирних українців, серед яких сотні дітей, масовані ракетні удари по наших містах та селах, вщент зруйновані домівки людей не стали перешкодою для того, щоб Віктор Петренко вийшов на лід в російському Сочі та виступив в одній команді з прихильниками цієї страшної війни".

Якою була реакція спортивної спільноти

Дії Петренка також засудив Національний олімпійський комітет України, який назвав вчинок ексфігуриста "неприпустимим для олімпійської спільноти України".

На заяву НОК України відреагувала сама Навка, яка в коментарі російським ЗМІ скзазала: "Обов'язково захищатимемо Петренка, звісно! Захищатимемо й підтримуватимемо. Наскільки я розумію, Україна про нього навіть не подбала, ніяк не допомагає йому".

Один із лідерів української збірної з фігурного катання Максим Нікітін назвав Петренка "зрадником України".

"Після того, як людина прокинулася рано-вранці від вибухів, нанесених 24 лютого російськими фашистами, після того, як провів багато часу під обстрілами російських скотів в Україні, поїхав розважати агресора в льодовому шоу імені дружини прессекретаря головного терориста у світі! Це не сором, це не ганьба – це зрада своєї країни!"

Читайте також: "Ми боремося за свої життя". Український фігурист Нікітін - про війну та майже зруйнований Харків

Щодо ситуації висловився й перший скелетоніст в історії України Владислав Гераскевич.

"За три рубля продав Неньку. Бридко… – написав він у Twitter. – Це минуле українського фігурного катання, яке нарешті буде викинуто на смітник".

Що відомо

  • Віктор Петренко – 53-річний колишній фігурист, олімпійський чемпіон 1992 року в складі Об'єднаної командиКоманда екскраїн СРСР, об'єднана в одну збірну після розпаду Радянського Союзу., бронзовий призер Олімпіади-1988 під прапором СРСР, чемпіон світу 1992 року, триразовий чемпіон Європи, зокрема вже під українським прапором (1994).
  • Після завершення кар'єри виступав у професіоналах, а згодом став тренером. Був наставником п'ятиразової чемпіонки України Наталії Попової та в складі тренерського штабу американця Джонні Вейра, бронзового призера чемпіонату світу-2008.
  • Тривалий час жив у США, проте обіймав посаду віцепрезидента Української федерації фігурного катання. Також в Україні було засновано турнір на його честь – Кубок Віктора Петренка, що відбувся в його рідному місті Одесі.
  • Згідно з указом президента України Володимира Зеленського, 28 червня Петренко опинився у списку олімпійських чемпіонів і призерів, яким було виділено державну стипендію "у розмірі чотирьох прожиткових мінімумів для працездатних осіб".
Читайте також: Українські фігуристи отримали одразу дев'ять стипендій від Міжнародного союзу ковзанярів
На початок