"Маю не найкращу англійську". Чемпіонка Вімблдону, ексросіянка Рибакіна, не відповіла на запитання про війну в Україні

"Маю не найкращу англійську". Чемпіонка Вімблдону, ексросіянка Рибакіна, не відповіла на запитання про війну в Україні

"Маю не найкращу англійську". Чемпіонка Вімблдону, ексросіянка Рибакіна, не відповіла на запитання про війну в Україні
. AP Photo/Kirsty Wigglesworth

Тенісистка з Москви стверджує, що не зрозуміла запитання, коли в неї поцікавилися ставленням до дій російської влади.

Нова чемпіонка Вімблдону – казахстанка Єлєна Рибакіна – не відповіла на запитання журналіста про позицію щодо війни Росії проти України. Її думки щодо нинішніх подій спитали під час традиційної післяматчевої пресконференції.

На цьогорічному трав'яному турнірі Великого шолома, що триває у Великій Британії, Рибакіна стала першою в історії Казахстану чемпіонкою мейджора. У трисетовому фіналі Вімблдону вона обіграла другу ракетку світу, туніску Онс Жабер.

Читайте також: Казахстанська тенісистка Єлєна Рибакіна перемогла в історичному фіналі Вімблдону-2022 у жіночій сітці

Рибакіна народилася й досі живе в Москві. До 2018 року вона виступала саме за Росію.

Вімблдон став єдиним тенісним ґрендслемом, який не допустив до змагань представників Росії та Білорусі через повномасштабне вторгнення в Україну. Зокрема, організатори пояснили це рішення небажанням, аби російська пропаганда використовувала успіхи на турнірі у своїх цілях.

Що спитали в Рибакіної про війну та яка була її реакція

Після фінального матчу в тенісистки спитали, чи не викликає в неї занепокоєння те, що її перемогу як росіянки за походженням можуть якраз-таки використати задля пропаганди.

"Я не знаю. Як я казала в попередніх інтерв'ю, я тривалий час граю за Казахстан, – відповіла Рибакіна. – Тож я не знаю, що станеться. Постійно є якісь новини, але я нічого не можу з цим зробити".

Пізніше в гравчині спитали вже конкретно про її ставлення до війни, яку Росія розв'язала проти України, та чи засуджує вона дії президента РФ Владіміра Путіна.

Одразу після того, як журналіст вимовив слова про осуд війни, Рибакіна сказала: "Вибачте, я не почула". Після того, як фразу повторили, спортсменка з посмішкою заявила, що не розуміє запитання, стверджуючи, що в неї "не найкраща англійська". Це було єдине запитання за всю пресконференцію, що тривала близько 18 хвилин, з яким у Єлєни виникли проблеми та на яке вона відмовилася відповідати напряму.

"Я не зрозуміла другої частини запитання. Зі свого боку я можу сказати лише те, що представляю Казахстан. Я не обирала, де мені народитися. Люди повірили в мене. Казахстан мене сильно підтримує. Навіть сьогодні я чула багато підтримки. Я бачила прапори. Тож я не знаю, як відповісти на ваше запитання".
Читайте також: "Не вірю, що можу виграти два матчі у таких умовах". Рафаель Надаль знявся з півфіналу Вімблдону-2022 через травму

Як у тенісі реагують на війну в Україні та санкції проти Росії

На початок